Salmonella w orzechach makademia

fot.CSIRO/Wikipedia

fot.CSIRO/Wikipedia

Firma Marathon Ventures Inc., dobrowolnie wycofuje ze sprzedaży detalicznej i hurtowej orzechy makadamia, ponieważ mogą być skażone sallmonellą, niebezpieczną bakterią wywołującą groźne zatrucia pokarmowe. Producent ostrzega przed spożywaniem orzechów makadamia zakupionych w okresie od 2 lipca 2015 r. do 3 lutego 2016 roku.

Orzechy makadamia − cenione za swe wartości odżywcze, korzystne dla zdrowia − sprzedawane są przez Marathon Ventures pod różnymi markami w całym kraju, w tym również w Illinois, w rozmaitych placówkach gastronomicznych i sklepach sieciowych, także w Targecie.

Jak dotąd nie odnotowano żadnych zachorowań − informuje Federalny Zarząd Kontroli Żywności i Leków (U.S. Food and Drug Administration, FDA). Objawy zakażenia salmonellą to: bóle brzucha i głowy, biegunka, gorączka. U małych dzieci, osób w starszym wieku oraz u osób o osłabionym układzie odporności bakteria może powodować groźne powikłania zdrowotne.

Więcej informacji na temat zagrożenia skażonymi orzechami makademia można znaleźć na witrynie FDA: www.fda.gov/Safety/Recalls. Można też skontaktować się producentem pisząc na e-mail: qa@marathonventuresinc.com lub zadzwonić pod numer telefonu: (402) 934-8223 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.30).

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*