Sąd: Kevin Trudeau kłamał w reklamach

Sąd: Kevin Trudeau kłamał w reklamach

Niepełna godzina wystarczyła ławnikom na uznanie winnym Kevina Trudeau oskarżonego o zlekceważenie polecenia sędziego, by powstrzymał się przed promowaniem książki z obietnicami szybkiego i zdrowego odchudzania.

fot. Railbird JAM

fot. Railbird JAM

Trudeau, autor wielu książek z poradami leczniczymi, krytykował współczesną medycynę, poddając w wątpliwość jej skuteczność i proponował, jak radzić sobie z chorobami metodami naturalnymi. Bestseller zatytułowany „The Weight Loss Cure They Don’t Want You To Know About” dotyczy diety zalecającej spożywanie 500 kalorii dziennie i wydawanych na receptę hormonów. Treść książki nie stanowiła przedmiotu sądowych rozważań, zajęto się wyłącznie pokrętnymi metodami zachęcania telewidzów do kupienia książki. Trudeau utrzymywał bowiem, że osoby, które poddadzą się diecie z czasem będą mogły spożywać absolutnie wszystko i nigdy nie utyją.

Mieszkający w Oak Brook koło Chicago 50-letni Trudeau ze spokojem słuchał argumentów prokuratora, który oskarżał go o fałszowanie prawdy we wszechobecnych reklamach informacyjnych nadawanych w godzinach nocnych.

Wcześniej, w sprawie cywilnej Kevinowi Trudeau sąd polecił zapłacić 37 mln dol. grzywny za fałszywe reklamy. Podsądny oświadczył, że nie ma pieniędzy. Federalny sędzia podejrzewa, że Trudeau ukrywa miliony na tajnych kontach za granicą.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*