Rzucił śnieżką w policjanta. Odpowie za przestępstwo

Rzucił śnieżką w policjanta. Odpowie za przestępstwo

Trzynastoletni uczeń, który rzucił kulą śniegu w policjanta, został aresztowany i oskarżony o ciężkie pobicie funkcjonariusza, co jest poważnym przestępstwem (felony).

fot.Kath B/Flickr

fot.Kath B/Flickr

Jak podaje „Chicago Tribune”, uczeń szkoły podstawowej George Leland Elementary po zakończeniu lekcji trafił śnieżką w ramię policjanta, który siedział w radiowozie zaparkowanym w okolicy 4900 West Congress Parkway.

Chłopiec, którego nazwisko nie zostało ujawnione ze względu na wiek, twierdzi, że funkcjonariusz nie był jego celem, a śnieżka trafiła w radiowóż, a nie w policjanta.

Mieszkańcy okolicy wyrażają oburzenie brakiem proporcji zarzutów do czynu. Podkreślają też, że sprawa może wpłynąć na historię  karalności chłopca, utrudniając mu znalezienie pracy i mieszkania oraz zdobycie wykształcenia.

Są jednak i inne głosy. Jeden z sąsiadów – z zawodu nauczyciel – uważa, że gdyby sprawca nie został ukarany, to mając 16-17 lat mógłby przeciw policjantowi użyć broni.

Według informacji policji 13-latek nie należy do gangu i nigdy wcześniej nie był zatrzymany. Nastolatek stanie przed sądem 12 marca.

W związku z oskarżeniem szkoła na pięć dni zawiesiła chłopca w prawach ucznia.

(kc)

Categories: Chicago

Comments

  1. tomek
    tomek 26 lutego, 2014, 15:08

    Niech go zapisza na jakis sport i dadza dobre warunki rozwoju albo od razu skarza go na dozywocie.
    Swoja droga w szkolnictwie tez jest debilstwo, zamiast dodawac nauke, to za byle co jeszcze zawieszaja w prawach ucznia.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*