Rywal radnej Mell nie przyznaje się do porażki

Rywal radnej Mell nie przyznaje się do porażki

Według nieoficjalnych jeszcze danych Chicagowskiej Rady Wyborczej radna Deb Mell uniknie dogrywki w 33. okręgu, ponieważ zdobyła 50 proc. głosów plus dwa. Jednak Tim Meegan, rywal wyborczy radnej Mell, nie przyznaje się do porażki i domaga się ponownego przeliczenia głosów.

Władze wyborcze twierdzą, że Mell uzyskała przewagę nad Meeganem po przeliczeniu głosów oddanych korespondencyjnie. Oficjalne wyniki wyborów municypalnych, które odbyły się 24 lutego, zostaną podane najwcześniej 12 marca, po tym jak zostaną policzone wszystkie głosy oddane korespondencyjnie.

Meegan, nauczyciel liceum Roosevelt High School, zapowiedział, że wniesie sprawę do sądu, w której będzie się domagał ponownego, komisyjnego przeliczenia głosów.

W swym pozwie Meegan zamierza postawić zarzuty naruszenia obowiązujących przepisów elekcyjnych przez pracowników kampanii wyborczej radnej Mell.

Mell pochodzi z ustosunkowanej politycznie rodziny. Jej ojciec, Richard Mell, poprzedni radny 33. okregu, zbudował w nim potężną organizację polityczną, która pomogła córce w obecnych i poprzednich wyborach.

33. okręg w północno-zachodniej części miasta obejmuje m.in. fragmenty dzielnic Albany Park Ravenswood Manor oraz Jackowa.

(ao)

Na zdjęciu: Deb Mell fot.www.33rdward.org

Categories: Chicago, Wybory 2015

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*