Rynek medycznej marihuany mniejszy niż oczekiwano

fot.brujaisma/pixabay.com

fot.brujaisma/pixabay.com

Przewidywania firmy marketingowej dotyczące zysków z dochodów z leczniczej marihuany w Illinois są raczej pesymistyczne. Inwestorów poinformowano bowiem, że w tym roku sprzedaż detaliczna narkotyku na wolnym rynku nie przekroczy 15,6 mln dolarów.

Prognozy ArcView Market Research zostały przedstawione w dorocznej analizie rynku legalnej marihuany. Troy Dayton dyrektor wykonawczy ArcView przewiduje zamknięcie niektórych upraw i sklepów z medyczną marihuaną, jeśli nie wzrośnie tempo przyznawania pacjentom pozwoleń na zakup narkotyku.

Do tej pory zaledwie 4 tys. mieszkańców Illinois otrzymało prawo zakupy marihuany w licencjonowanych placówkach handlowych.

Z prognoz ArcView wynika, iż wartość sprzedaży detalicznej medycznej marihuany w roku 2017 powinna dojść do poziomu 23 mln dolarów.

Oceny rynkowe ArcView są znacznie niższe niż przed rokiem, częściowo z powodu decyzji gubernatora Bruce’a Raunera o nierozszerzanie o zespół stresu pourazowego listy chorób uprawniających do zakupu narkotyku w celach leczniczych. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*