Ruszyła rejestracja do chicagowskiej kąpieli morsów

Lady Gaga (w środku) wzięła udział w chicagowskiej kąpieli morsów w 2015 roku fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Lady Gaga (w środku) wzięła udział w chicagowskiej kąpieli morsów w 2015 roku fot.Kamil Krzaczyński/EPA

 

Nie boisz się zimna i lubisz pomagać innym? Zostań morsem! 30 listopada ruszyła rejestracja do corocznej chicagowskiej kąpieli morsów, która odbędzie się 5 marca 2017 roku.

Chicago Polar Plunge, czyli kąpiel morsów to wydarzenie łączące promocję zdrowego stylu życia z zabawą i dobroczynnością. Każdego roku tysiące ludzi decyduje się na kąpiel w lodowatych wodach jeziora Michigan. Każdy z morsów zobowiązuje się do zgromadzenia przynajmniej 200 dol., które zostaną przekazane na fundusz wspierający chicagowskich niepełnosprawnych sportowców. Do wody wskoczyć można indywidualnie lub drużynowo, od uczestników wymagany jest dobry humor i kreatywność – organizatorzy co roku przyznają nagrody za najbardziej pomysłowe przebranie. Każdy z uczestników bezpośrednio po wyjściu z wody otrzyma pamiątkową koszulkę i ciepły ręcznik.

Chicagowska kąpiel morsów odbędzie się już po raz 17., 5 marca na North Beach w Chicago. W poprzednich latach, oprócz mieszkańców Wietrznego Miasta, na lodowatą kąpiel zdecydowały się gwiazdy filmu i estrady, m.in. aktor Vince Vaughn, piosenkarka Lady Gaga i showman Jimmy Fallon. W 2016 r. podczas Polar Plunge zebrano 1,5 mln dolarów, które wspomogły organizację Special Olympics Chicago – największego na świecie programu wspierającego sportowców cierpiących na upośledzenie umysłowe.

Rejestracja na chicagowską kąpiel morsów odbywa się na stronie internetowej sochicago.org.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*