Rusza parada i festiwal światełek

fot.The Magnificent Mile/Facebook

fot.The Magnificent Mile/Facebook

Jest jedna dobra strona zapowiadanych na sobotę możliwych opadów pierwszego śniegu. Zbiegną się one w czasie z oficjalnym rozpoczęciem sezonu świątecznego w śródmieściu Chicago.

Świętowanie rozpocznie się już w piątek na placu Pioneer Court w pobliżu ulicy Michigan i rzeki Chicago, gdzie od 16.00 do 20.00 będzie można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i przekąsić coś z przygotowanych specjalnie na tę okazję specjałów. Mieszczący się obok placu budynek Wrigley włączy w ten dzień swoje światełka.

Zabawa będzie kontynuowana w sobotę od 11 rano muzyką na żywo, wizytą Mikołaja i bezpłatną zupą z restauracji Corner Bakery lub gorącą czekoladą z Harry Caray’s. O 17.30 ze skrzyżowania ulic Michigan i Oak Street wyruszy parada, która przejdzie ulicą Michigan aż do Wacker Drive, zapalając na swoim szlaku milion światełek. Przemarsz zakończy się pokazem sztucznych ogni nad rzeką Chicago.

Imprezy są bezpłatne. W sobotę linie CTA oferują dodatkowe kursy autobusów i pociągów.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

  1. JJ
    JJ 18 listopada, 2016, 09:28

    ale artykul… ani slowa o glownym punkcie programu czyli zapaleniu swiatel na 70stopowej choince w Millenium Park o 6 P.M w piatek. ale o darmowej zupie napisali (jakis nienazarty redaktor to pisal).

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*