Runęła ściana budynku na południu Chicago. Są ranni

Cztery osoby zostały ranne, kiedy zawaliła się część ściany budynku w dzielnicy Gresham, na południu Chicago. Do wypadku doszło we wtorek około godziny 12.30 u zbiegu Halsted St. i 79 ulicy. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

fot. InformacjeUSA.com/ Do zawalenia ściany budynku doszło we wtorek po południu

Tuż po południu straż pożarna otrzymała informację, że przy ruchliwym skrzyżowaniu w dzielnicy Gresham doszło do częściowego zawalenia się budynku i pod gruzami znajdują się ludzie. Na miejsce wezwano pięć karetek pogotowia. Cztery osoby zostały hospitalizowane. Stan jednej określa się jako dobry, stan trzech jako poważny.

Z nieustalonych na razie przyczyn zawaliła się ceglana obmurówka dachu trzypiętrowego budynku. Gruz spadł wprost na chodnik i ulicę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na miejscu prowadzone były prace remontowe, a nad chodnikiem tuż przy budynku ustawione było rusztowanie wraz z dachem chroniącym przechodniów przed spadającym gruzem.

Skrzyżowanie Halsted St. i 79 ulicy na kilka godzin wyłączone było z ruchu. Pracujący na miejscu inspektorzy uznali, że budynek nadaje się do rozbiórki, zagraża bowiem bezpieczeńswtu ludzi.

Cincopa WordPress plugin

in

 

Categories: Chicago, Fotonews

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*