Rozpoczęło się wczesne głosowanie

Rozpoczęło się wczesne głosowanie

Od poniedziałku trwa w Chicago wczesne głosowanie w dogrywce wyborów na burmistrza. Głosować można we wszystkich 50 okręgach miejskich.

Od 18 marca do 1 kwietnia wyborcy z Chicago mogą oddać głos w jednej z 51 placówek wyborczych, w przeciwieństwie do dnia wyborów 2 kwietnia, gdy będą mogli zagłosować jedynie w lokalu, gdzie są zarejestrowani.

Głosować można w lokalu wyborczym (tzw. Supersite) przy 175 W. Washington Street (i LaSalle Street) w śródmieściu oraz w lokalach wczesnego głosowania we wszystkich 50 okręgach miejskich (wards).

Chicagowska rada elekcyjna przypomina, że nie trzeba podawać przyczyny wczesnego oddania głosu. Wyborcy mogą zarejestrować się lub zmienić adres zamieszkania w dowolnej placówce.

Osoby, które chcą się zarejestrować do głosowania, muszą okazać dwa dokumenty tożsamości, w tym jeden z nich z adresem zamieszkania.

Polskojęzyczni wyborcy mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej chicagowybory.com lub pod numerem linii telefonicznej po polsku: (312) 223-0823.

Przypomnijmy, że o urząd burmistrza Chicago ubiegają się w dogrywce dwie Afroamerykanki – Toni Preckwinkle i Lori Lightfoot. Oprócz burmistrza mieszkańcy Wietrznego Miasta wybiorą również skarbnika miejskiego oraz radnego w tych okręgach miejskich, w których żaden z kandydatów nie uzyskał ponad połowy głosów 26 lutego.

(jm, ao)

fot.pxhere.com

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*