Rozgrzewasz samochód? Uważaj na złodziei

Rozgrzewasz samochód? Nie zostawiaj go z kluczykami w środku! fot.kaboompics/pixabay.com

Rozgrzewasz samochód? Nie zostawiaj go z kluczykami w środku! fot.kaboompics/pixabay.com

Od kilku dni w Chicago panują arktyczne temperatury, co zmusza nas do wcześniejszego rozgrzewania samochodu. Chicagowska policja ostrzega jedna: pozostawiony nawet na chwilę pracujący samochód bez kierowcy wewnątrz – to łatwy łup dla złodziei. 

 Jeśli włączasz samochód, aby go rozgrzać, to od niego nie odchodź – ostrzegają policjanci. W ostatnich dniach miało miejsce kilka przypadków kradzieży aut, które właściciele pozostawili na ulicy z włączonymi silnikami.

Kierowy często włączają silnik pojazdu i wracają do domu, by samemu nie zmarznąć. Policja zaleca jednak, by nie tylko nigdy nie oddalać się od pojazdu, ale też bacznie obserwować najbliższą okolicę i w razie konieczności zgłaszać organom ścigania wszelkie podejrzane zachowania.

Apeluje także, by ewentualna ofiara kradzieży nie podejmowała sama pościgu za podejrzanym, lecz natychmiast powiadomiła policję.

Przy okazji przypominamy zmotoryzowanym, że zimą warto mieć w aucie rękawice robocze, szczotkę do śniegu i skrobaczkę do lodu, odmrażacze do szyb i zamków, płyn do spryskiwaczy, latarkę, kable rozruchowe do akumulatora i łopatkę do śniegu. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*