Rowerem po ulicy Milwaukee

fot.Josh Koonce/Flickr

Milwaukee Avenue, jedna z głównych ulic biegnących przez całe Chicago, wzbogaci się wkrótce o kolejne odcinki ścieżek rowerowych. Miłośnicy dwóch kółek wkrótce będą mogli swobodnie przemieszczać się przez dzielnice Old Irving Park oraz Portage Park.

Do końca maja w miejsce przyulicznych miejsc parkingowych na ulicy Milwaukee między ulicami Addison i Irving Park pojawią się nowe pasy rowerowe – podało biuro radnego Johna Areny z 45. okręgu miejskiego. Dodanie nowego odcinka rowerowego na Milwaukee Avenue ma znacznie wzmocnić stale rozwijającą się chicagowską sieć ścieżek rowerowych.

Wcześniej urzędnicy uznali, że na półmilowym odcinku między ulicami Addison i Irving Park bardzo często jest zajętych tylko ćwierć miejsc parkingowych, a tym samym liczba przyulicznej przestrzeni parkingowej ponad dwukrotnie przekracza rzeczywiste zapotrzebowanie.

Na innym odcinku, od centrum handlowego Six Corners do ulicy Lawrence w dzielnicy Jefferson Park przesunięte zostaną granice parkowania na ulicy, aby umożliwić rowerzystom dzielenie pasa z kierowcami.

Po ukończeniu prac nad nowymi odcinkami tras rowerowych miłośnicy dwóch kółek będą mieli swobodę przejazdu po Milwaukee Avenue od ulicy Addison aż do ulicy Devon w dzielnicy Norwood Park.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*