Rośnie sprzedaż marihuany do celów medycznych

fot.O’Dea/Wikipedia

fot.O’Dea/Wikipedia

Po złagodzeniu przepisów regulujących program leczenia marihuaną w Illinois wzrosła sprzedaż tego narkotyku dla celów medycznych. Jak podają władze Illinois, w lipcu utarg ze sprzedaży marihuany dla celów medycznych wynosił prawie 3 mln dol. − o około pół mln dol. więcej niż w czerwcu. Departament Zdrowia Publicznego informuje też na swej witrynie o ułatwieniach proceduralnych dla lekarzy i pacjentów.

Nowy formularz, który publikuje wydział zdrowia, pozwala lekarzom poświadczyć diagnozę pacjenta bez konieczności uzasadnienia, że kwalifikuje się on do leczenia marihuaną. Uproszczony też został formularz zgłoszeniowy pacjenta i zniesione opłaty za udział w programie w przypadku osób cierpiących na śmiertelne choroby. Nowe karty członkowskie dla pozostałych ważne są przez trzy lata i kosztują 300 dolarów. Weterani i osoby niepełnosprawne mogą uzyskać kartę członkowską za pół ceny.

Złagodzone przepisy weszły w życie na mocy ustawy podpisanej w ubiegłym miesiącu przez gubernatora Bruce’a Raunera. Regulacja przedłuża też pilotażowy program do 2020 roku.

Aktualnie do programu pozwalającego na przyjmowanie marihuany do celów medycznych zakwalifikowano w Illinois 8891 pacjentów, którzy zaopatrują się w lek w 40 specjalistycznych aptekach (tzw. dispensaries). Od listopada zeszłego roku, kiedy w Illinois ruszył program, sprzedano ten narkotyk na ogólną kwotę ponad 16 mln dolarów.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*