Rośnie liczba pacjentów medycznej marihuany

fot.Daniel Karmann/EPA

fot.Daniel Karmann/EPA

2800 pacjentów w Illinois do tej pory otrzymało zezwolenia na używanie medycznej marihuany – poinformował w środę stanowy departament zdrowia. Wśród nich znajduje się dziesięcioro nieletnich.

Jeśli chodzi o dzieci, to przepisy dotyczące medycznej marihuany i ich pochodnych są bardziej restrykcyjne, niż w przypadku dorosłych. Na liście schorzeń znajdują się te same choroby, co na liście dla dorosłych, ale do uzyskania pozwolenia potrzebna jest opinia dwóch niezależnych lekarzy. W przypadku dorosłych pozwolenia wydawane są na podstawie zaświadczenia jednego doktora.

Mieszkańcy Illinois od 1 lipca mogli składać w stanowym departamencie zdrowia petycje z propozycjami schorzeń, które ich zdaniem powinny być leczone medyczną marihuaną.

Powstający stanowy program leczenia konopiami pozwala mieszkańcom stanu na zgłaszanie propozycji chorób, które powinny zostać objęte programem. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje dwa razy w roku – w styczniu i lipcu. Po przeglądzie styczniowych zgłoszeń komisja zaaprobowała w maju 11 chorób, wśród nich zespół stresu pourazowego, migrenę i osteoporozę.

(mm, gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*