Rok 2017 – rekordowy dla chicagowskich lotnisk

Rok 2017 – rekordowy dla chicagowskich lotnisk

Ubiegły rok był dla chicagowskich lotnisk rekordowy pod względem liczby przewiezionych pasażerów i ładunków towarowych. Minimalnie spadła ilość lotów, ale ma to związek z wprowadzaniem coraz pojemniejszych samolotów.

W 2017 roku przez chicagowskie lotniska przewinęło się ponad 102 miliony pasażerów – prawie 80 milionów przez O’Hare i blisko 22,5 miliona przez Midway. Pod względem liczby pasażerów ubiegły rok był dla O’Hare rokiem rekordowym, odprawiono najwięcej pasażerów w historii istnienia lotniska; o 2,4 proc. więcej niż w roku 2016. Także na Midway rok 2017 był jednym z najruchliwszych.

Kolejny rekord dotyczy ilości przewożonych ładunków towarowych. Przez lotnisko O’Hare przewiezionych zostało 1,9 miliona ton ładunków, o 12 proc. więcej niż rok wcześniej.

Jedyne zanotowane spadki to liczba lotów. Na lotnisku O’Hare było ich w zeszłym roku nieco ponad 867 tysięcy, a na Midway – 251 tysięcy. To odpowiednio mniej niż w roku 2016 o 0,1 i 0,7 procent. Minimalnie niższa liczba połączeń to efekt wprowadzania przez linie lotnicze nowych, większych i bardziej pojemnych samolotów, zdolnych przewieźć coraz więcej pasażerów i ładunków cargo.
(gd)

fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*