Rodzina Polk kupiła prawo do zmiany nazwy Navy Pier. Za 20 mln dolarów

Rodzina Polk kupiła prawo do zmiany nazwy Navy Pier. Za 20 mln dolarów

Prawa do nazwy nad bramą wjazdową do Navy Pier zostały sprzedane za 20 mln dol. − Gateway Park zamieni się w Polk Park − informuje Metropolitan Pier and Exposition Authority.

Navy Pier fot.Banpei/Wikipedia

Navy Pier fot.Banpei/Wikipedia

Fundacja Metropolitan Pier przyznaje granty niedochodowym organizacjom zajmującym się walką z ubóstwem oraz poprawą opieki zdrowotnej i edukacji najbiedniejszych. Podpisana umowa jest pierwszą z kilku − jak przewidują przedstawiciele Metropolitan Pier − transakcji sponsorskich, które zostaną zawarte w najbliższej przyszłości.

Dziennik „Chicago Sun-Times” donosi, iż molo pozostanie przy swej nazwie, a jedynie Gateway Park zamieni się w Polk Park, od nazwiska sponsorskiej rodziny.

− 20 mln dol. to największa prywatna donacja w prawie 100-letniej historii Navy Pier. Suma ta pozwoli na renowację obiektów stojących w 13-akrowym parku − stwierdza komunikat Metropolitan Pier.

Z kolei William Brodsky, prezes chicagowskiej giełdy i przewodniczący Navy Pier Inc., agencji wynajmującej parcelę MPEA przyznaje, iż zgody na przebudowę i zmianę nazwy na Gateway Park Navy Pier w 2013 r. udzielił burmistrz Rahm Emanuel.

− Niedochodowa organizacja ma prawo zbierać fundusze. W ten sposób ciężar modernizacji Navy Pier nie spadnie na lokalne władze, jak miało to miejsce w przypadku Lincoln Park ZOO, czy Millenium Park −  stwierdził Brodsky. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*