Rodzice bronią zdymisjonowanego dyrektora

Szkoła imienia Jamesa G. Blaine’a fot.Google Map

Szkoła imienia Jamesa G. Blaine’a fot.Google Map

Grupa rodziców uczniów Blaine Elementary School w dzielnicy Lakeview 25 kwietnia protestowała przed budynkiem szkoły przeciwko usunięciu ze stanowiska lubianego i cenionego dyrektora Troya LaRaviere’a.

– Chicagowskie szkolnictwo nie funkcjonuje poprawnie, dlatego zwolnienie dyrektora szkoły, jednego z najlepszych dyrektorów w dystrykcie, jest nie do przyjęcia – powiedział jeden z protestujących rodziców o pedagogu, który jest też blogerem i autorem licznych artykułów nt. reformy oświaty.

Rodzice twierdzą, że decyzja o zwolnieniu była umotywowana politycznie. LaRaviere krytykował burmistrza Rahma Emanuela za korupcję w administracji szkolnictwa. W wyborach na burmistrza popierał rywala Emanuela, a niedawno wystąpił w ogłoszeniu politycznym Bernie’go Sandersa, kandydata do nominacji Partii Demokratycznej na prezydenta. Sanders w ostrych słowach potępił dymisję dyrektora i tak jak rodzice uczniów szkoły Blaine, stwierdzi, że dymisja dyrektora była formą kary wymierzoną przez burmistrza.

Do zwolnienia Troya LaRaviere’y doszło w ubiegłym tygodniu. Kuratorium oświaty zapewnia, że pedagog zostanie przeniesiony na inne stanowisko, choć nie poinformowano, jakie to stanowisko.

Biuro burmistrza Emanuela zaprzeczyło, że miało cokolwiek wspólnego z decyzją o dymisji. Stwierdziło, że Chicago Public Schools podjęło samodzielną decyzję w tej sprawie. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*