Republikanie z Illinois głosowali w Kongresie za reformą podatkową

Republikanie z Illinois głosowali w Kongresie za reformą podatkową

Wszystkich siedmiu republikanów reprezentujących Illinois w Kongresie głosowało za reformą podatkową, choć wcześniej demokratyczny senator Richard Durbin apelował, by odmówili swego poparcia ustawie, która – według niego – będzie miała katastrofalne skutki dla stanu Lincolna i jego mieszkańców.

Ustawa, popierana przez prezydenta Donalda Trumpa, została przyjęta w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych USA 16 listopada. Głosowało na nią 227 republikanów. Przeciwko regulacji oddanych zostało 205 głosów; do demokratów przyłączyło się trzynastu republikanów, ale żaden nie był z Illinois.

Siedmiu republikańskich kongresmenów z Illinois głosowało z większością. Byli to: Peter Roskam (6. okręg), Mike Bost (12. okręg), Rodney Davis (13. okręg), Randy Hultgren (14. okręg), John Shimkus (15. okręg), Adam Kinzinger (16. okręg) Darin LaHood (18. okręg).

Republikańscy kongresmeni z Illinois nie przejęli się apelem demokratycznego senatora z Illinois Richarda Durbina, który ostrzegał, że zmiany w kodeksie podatkowym będą miały katastrofalne skutki dla Illinois i większości jego mieszkańców.

Następnego dnia po głosowaniu w Izbie Reprezentantów USA kongresman Roskam tłumaczył, że reforma podatkowa jest korzystna dla rozwoju ekonomii państwa, a przewidywania senatora Durbina są mocno przesadzone.

Richard Durbin, drugi w hierarchii ważności demokrata w Senacie, przekonywał przed głosowaniem w Izbie, że reforma fiskusa autorstwa republikanów wyrządzi ogromną krzywdę większości podatników, ponieważ pozbawi ich wielu ulg i odpisów.

Według Durbina, republikański plan jest korzystny dla najbogatszych Amerykanów i wielkich korporacji, natomiast średnia klasa utraci ulgi podatkowe m.in. z tytułu oprocentowania pożyczek studenckich i hipotecznych oraz wysokich kosztów leczenia medycznego, a dodatkowo magistranci i doktoranci zapłacą podatki od stypendiów.

Choć demokratyczny senator ostrzegł, że wyborcy nie wybaczą politykom oddania głosów na wysoce szkodliwe – jego zdaniem – zmiany w kodeksie podatkowym, to republikańscy kongresmeni z Illinois nie przejęli się jego pogróżkami.

Senat Stanów Zjednoczonych jeszcze nie głosował w sprawie kontrowersyjnej reformy fiskusa.

(ao)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*