Republikanie atakują Pritzkera

Republikanie atakują Pritzkera

Republikanie przypuścili atak na J.B. Pritzkera, demokratycznego kandydata na gubernatora. W listopadowych wyborach powszechnych Pritzker zmierzy się z republikańskim gubernatorem Bruce’em Raunerem, który zabiega o reelekcję.

Republikańscy posłowie wystosowali w stanowej Izbie Reprezentantów rezolucję potępiającą plan reformy podatkowej autorstwa J.B. Pritzkera, demokratycznego kandydata na gubernatora w listopadowych wyborach powszechnych.

Pod rezolucją podpisało się 51 republikanów w Izbie, a wiec prawie wszyscy za wyjątkiem jednego. Rezolucja sprzeciwia się planowi J.B. Pritzkera, który proponuje wprowadzenie w Illinois progresywnego podatku od dochodu. Po reformie, wyższe podatki od dochodu płaciliby najwięcej zarabiający.

Jim Durkin, przewodniczący republikańskiej mniejszości w Izbie stwierdził, że zmiany proponowane przez Pritzkera spowodują zastój gospodarczy w Illinois i będą zielonym światłem dla demokratów w legislaturze sygnalizując, ze mogą dalej szastać pieniędzmi z kieszeni podatnika.

Natomiast rzecznik Pritzkera określił rezolucję republikanów jako „motywowaną politycznie sztuczkę”, której celem jest odwrócenie uwagi od serii ostatnich porażek republikańskiego gubernatora Bruce’a Raunera, który ubiega się o reelekcję i w listopadzie zmierzy się z Pritzkerem podczas drugiej tury wyborów.

(ao)

Na zdjęciu: J.B. Pritzker fot.Tannen Maury/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago, Wybory 2018

Comments

 1. RP
  RP 12 kwietnia, 2018, 10:51

  Pritzkera- jedna i ta sama zydo-komunistyczna mafia ktora wprowadza NWO we wszystkich wiekszych miastach USA…

  Reply this comment
 2. diwron
  diwron 12 kwietnia, 2018, 15:18

  Nic nowego. Wiadomo, że demokraci marzą o komunizmie w USA. Takie poletka doświadczalne to CA, NY, NJ i Cook County razem z Chicago. Jeżeli Amerykanie się nie obudzą, to za 20 lub 30 lat stanie się to rzeczywistością w USA. Amerykańskie uczelnie już przygotowywują kadry dla nowego ustroju. Początkowy etap wprowadzania nowego, „sprawiedliwego” i zapewniającego powszechne „szczęście” ustroju to likwidacja klasy średniej. Zrobi się to przez odpowiednie podwyżki podatków. Wielkie korporacje, które sponsorują demokratów i tak nie płacą podatków, ponieważ swoje główne kwatery mają w „rajach” podatkowych (np. Amazon w Luxemburgu). Tak więc one nie będą poszkodowane w nowym i „sprawiedliwym” ustroju. Temu celowi służy też polityka imigracyjna demokratów, którzy preferują niewykształconych imigrantów, a wśród Amerykanów propaguje się masową aborcje i masowe spożywanie narkotyków. Wszystko to zmierza do przekszałcenia Amerykanów w klasę współczesnych niewolników, która będzie stanowić jakieś 80% społeczeństwa. Reszta to będzie klasa panów, która będzie głosić, że troszczy się o obywateli poprzez zapomogi, nisko płatne prace (większość lepszych prac będzie już za granicą, bo wysokie podatki uniemożliwią konkurencję z innymi krajami), „powszechną opiekę zdrowotną” i inne ochłapy szczęścia, które mogą zaproponować ustroje komuno-faszystowskie.

  Reply this comment
 3. Stefan
  Stefan 12 kwietnia, 2018, 20:22

  Kazdy kandydat jest lepszy od Raunerw Poprzez to ze vetowal budrzet przez 4 lata Illinois placi miliardy wiecej do bankow karnych odsetek

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*