Relacja wideo z protestu pod siedzibą KPA w Chicago

Około 500 zwolenników  Telewizji Trwam zebrało się w niedzielę przed siedzibą KPA w Chicago aby – jak napisali organizatorzy manifestacji  – protestować  przeciwko ”postawie Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej i decyzji prezesa Franciszka Spuli, który ogłosił neutralne stanowisko w sprawie rezolucji o powołanie międzynarodowej komisji dotyczącej tragedii smoleńskiej i w sprawie nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym”. Zobacz relację wideo z protestu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xSWi83gWO4I&list=UUBL3viYmysXw7qbK2f3_6HA&index=1&feature=plcp[/youtube]

Wideo: Jacek Boczarski

fotochicago.blogspot.com   ww.jacekb.webs.com

 

Zobacz także: Chicago. Protest przed siedzibą KPA. ZOBACZ ZDJĘCIA 

 

Categories: Chicago, Wideo

Comments

  1. hannah
    hannah 13 marca, 2012, 13:07

    Wczoraj w pociagu w NY rozmawialam z nieznajoma osoba, ktora ponoc wychowala sie w Chicago… Opowiadal, ze dziwne jest polskie Chicago, bo zna osobe, dla przykladu, siedemdziesiecioletnia, ktora przybyla jako niemowlecie , lecz nigdy nie nauczyla sie nawet mowic po angielsku bo to nie honor nie byc Polakiem. … Taki odlam bez mala jak Amiszowie, tylko Ci ostatni plynnie uzywaja angielskiego wynikalo z rozmowy z przedmowca amerykanskim, bliskim zapewne lat piecdziesieciu. Ponoc Polonia Nowojorska jest inna . Ja powiedzialam, ze nie snam nikogo z Chicago. Choc czytalam o awanturze na balu lekarzy polonijnych o kwiatek dekoracyjny stolu imprezowego w Chicago…
    Wszystkie walki o zaprzeszlosc… Brak mi wyliczenia zaslug osob, ktore byly czlonkami. Jakie osiagniecia dla Polonii . Moze osierocony szef potrzebuje wsparcia, a nie buntu, bo on tez jako dzialac zostal sierota… Czemu jego nikt w bolu nie pociesza ? tylko wymaga, czego ????? Tysiace ludzi na emigracji umarlo jako bezdomni, gdzie pomniki dla nich, … Gdzie walka o dostepnosc do bezplatnej sluzby zdrowia… Pani sie obudzila, bo zabraklo tatusia..? ukladow..

    Reply this comment
    • pepe
      pepe 14 marca, 2012, 08:41

      Tak,tak przyjechala pewna osoba tutaj jako niemowlak i obecnie ma 70 lat i nie umie mowic po angielsku…do szkoly nie chodzila choc to obowiazkowe w Illinois. Piszesz takie bzdury ze rece opadaja hannah. Ty z pewnoscia wladasz trzema jezykami tylko jeszcze napisz gdzie? 🙂

      Reply this comment
  2. kicia
    kicia 13 marca, 2012, 13:10

    dla tych ludzi Polska nie istnieje – co za bzdury!

    Reply this comment
  3. pan_oleczek
    pan_oleczek 13 marca, 2012, 13:48

    Popieram protest! Jestem z Wami.

    Reply this comment
  4. hannah
    hannah 13 marca, 2012, 14:23

    Co mozna powiedziec o zmarlym dzialaczu ? Ano to samo co sie mowi o zywym jego wspoltowarzyszu w organizacji .. Ludzie na stare lata sie nie zmieniaja… Jesli mowisz, zle o wspoltowarzyszach rodzica , to moze rodzica nie znalaz ? Kim byl dla postronnych osob ? Tysiace ludzi polskich pomao na emigracji, tez wojowali o lepszy los. Rozumiem, kiedys byla komuna i prezydent byl na obczyznie to i struktury byly potrzebne, lecz teraz ? Przekazano prezydenture do kraju.. a my pogodzmy sie z tym, ze wladze teraz dzierzy kraj polski a nie emigracyjny rzad… Synowa teraz nie podlega tesciowej, mowiac metafora….

    Reply this comment
    • hannah
      hannah 13 marca, 2012, 14:42

      Czemu telewizja Trwam nie poprosi Watykanu, przeciez jest konkordat podpisany. Jest ambasador polski w Watykanie.. To chyba Watykan wie co religijne dobre dla wierzacych ?

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 16:25

        dzisiaj wlasnie zostalem doinformowany ze episkopat nie wystepowal o platforme cyfrowa o ktora torun sie tak bije. dowiedzialem sie rowniez ze koszt takiego przedsiewziecia to bagatelka 30 mln dolarow ( pewnie amerykanskich) , a ojciec dyrektor nie mial ostatnio chyba 4 tys polskich na zaplacenie kary jaka sad mu wymierzyl.

        Reply this comment
  5. Don Kichot
    Don Kichot 13 marca, 2012, 15:29

    KPA zawsze była bierna w wielkich sprawach historyczno-politycznych. Stworzona ją po to ażeby hamowała wszelkie patriotyczne ruchy Polonusów. Ciekaw czemu inne placówki KPA milczą. Pewnie też zajmują podobne stanowisko co Prezes. KPA zajmuje się sprawą znisienia wiz… gdyz weszy w tym jedynie zysk z … taniej siły roboczej….

    Reply this comment
    • hannah
      hannah 13 marca, 2012, 16:07

      Don Kichot. .. tania sila to my… I raczej amerykanskie rodziny polskiego pochodzenia boja sie polskich turystow, ze im dzieci, zony, mezow zbuntuja. To nie te pokolenie, ze po agencjach zbawienia szukalo. Tanich prac w Europie nie brak… Ja nie mam w Polsce znajomych co by do pracy do Ameryki chcieli. a 3miesiecznej wizie przyleciec.

      Reply this comment
  6. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 16:21

    nie powinienem ogladac tego video….
    czy moze pan oleczek jest zorientowany jak mozna przystapic do
    ‚ polonii patriotycznej” i jakie sa wymagania stawiane kandydatom. jestem w stanie poduczyc sie „boze cos polske” , „bogurodzice” ale nie wiem czy wiekowo juz „zalapie” czy musze jeszcze podojrzewac ze 30 latek. moge rowniez wymalowac kilka rownie „designerskich” banerow gdyz mam troche kartonow po lodowce jaka mi przywiezli. aha- co najwazniejsze- kocham kotki.
    zalaczam przysiady

    Reply this comment
    • ciekawy
      ciekawy 13 marca, 2012, 17:30

      czarek a kiedy zdecydujesz sie na skok …z pietra? 🙂

      Reply this comment
    • Stan
      Stan 13 marca, 2012, 17:53

      Ja chyba podobnie jak Mariano, dochodze do wniosku, ze jestem masochistą, bo raczej z góry wiedziałem, co zobaczę i przeczuwałem, że po raz kolejny najpierw się zdenerwuję a póxniej dojdę do wniosku, że na głupotę ludzką nie ma rady, że głupich nie sieją tylko sami się rodzą, a jednak oglądnąłem. Co najgorsze, jak już pisałem, kilka tych osób niestety znam i uważałem je za osoby na pewnym poziomie. I trudno mi je uznać, że są zaślepione, więc zastanaiwam się znowu, jak to może być, że skądinąd normalna osoba okazuje się fanatykiem i człowiekiem pozbawionym najmiejszej cząstki tolerancji i krytycyzmu wobec siebie i innych. Pani Anna, córka Wojciecha, biedna prawie 40 letnia kobieta pozbawioa tatusia „i pozostawiona sama sobie”. Może pan Spula powinien wyciągnąć z kasy ZNP ze 100 tysięcy dolarów i dać jako odszkodowanie, bo biedna Polska dała te 200 tysięcy złotych każdej rodzinie. lkobieta z dorosłą córką płacze do kamery, że ZNP, KPN nawet się nie pofatygowało do jej by ją utulić w żalu po stracie Taty. Jakie to podłe ze strony przywódców tych organizacji. Ciekawe, czy rodziny osób, które zginęły w tej katastrofie kolejowej też dostaną od rządu RP jakieś pieniądze, wątpię bardzo. A ja podejrzewam, że gdyby pan Wojciech żył, daleki byłby od takiej manifestcji, od podejrzewania zamachu. Znałem Go, to był naprawdę wspaniały człowiek.
      A jego córka? Zbija kapitał polityczny jakiś? Mówi – Ojciec zamordowany nad Smoleńskiem… i co najgorsze mam wrażenie, że Ona naprawdę w to wierzy. A wydaje się przeciez zupełnie normalna. Smuda się nie chce ośmieszyć, ten gość potrafi rozsądnie myśleć, zajął najlepsze stanowisko jakie mógł, takie, by nikogo nie urazić, nie powiedział ani tak, ani nie. Ale ci zaślepieni ludzie tego nie widzą. Oni w myśl hasła – kto nie z nami to przeciw nam! uważają każdego inaczej myślącego za zdrajcę Polski (że już o Polonii nie wspomnę). Kto nie z nimi to nie Polak, nie katolik, to jakiś przechrzta, agent Mosadu,a tylko oni, „prawdziwi Polacy” widzą prawdę. Dla nich drogowskazem jest pytanie córki prezydenta, który zginął, dlaczego samolot bez wysuniętego podwozia na lotnisku w W-wie potrafił wylądować a samolot w Smoleńsku nie. I to jest dowód na prawdę o zamachu największego męża stanu jakiego Polska zimeia nosiła kiedykolwiek, człowieka, który zatrzymał agresję ruskich na Gruzję, prezydenta, który (gdyby nie zginął w skrytobójczym zamachu inspirowanym przez Moskwę a robionym przez PO) stworzyłby silną Polskę (może i od morza do morza), zatrzymałby jak Piłsudzki parcie ruskiej zarazy na wschód, obronił chrześcijaństwo przed prawosławnym mongolizmem… kurna, łza się w oku kręci, że będąc na Wawelu nie zajrzę do krypty tego zbawiciela.

      Reply this comment
  7. Don Kichot
    Don Kichot 13 marca, 2012, 17:13

    W temacie „agencji”… mam nadzieję, że tych oferujących prace :-))) W NYC nadal prosperują mając za klijętelę właśnie nowoprzybyłych z Polski… W UE już zaczyna brakować pracy dla obcych… no chyba, że w Holandii. Tam nas jeszcze poważają…

    Reply this comment
  8. Tomasz
    Tomasz 13 marca, 2012, 17:27

    Widzxe ze wystepuja tutaj dwie strony. Jedna nazywana PiS-wcami a druga popierajaca PO-cow.
    Tu nie chodzi akurat o to czy PiS czy PO. Protest jest sluszny, widze ze sa to Polacy. Natomiast Pan Spula jest od samego poczatku prezesowania KPA, czlowiekiem ktory nienawidzi Polakow. Realizuje program wytyczony przez zydow. Powiedzialbym, ze reprezentuje Judeo-Polonie a nie Polonie.
    Tomasz

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 17:48

      a ty reprezentujesz psycho – moherow. wy tylko probujecie „zneutralizowac” sympatie polityczne, lusienka od samego poczatku powtarza ze to nie jest walka o radio maryja tylko o wolnosc slowa. zart. dokladnie jak powiedzial cytowany dzisiaj tutaj ksiadz sowa: w polsce jest 150 polskojezycznych kanalow telewizyjnych ( niezly szok co…) plus cala masa gazet, tygodnikow plus internet ktory nie jest chyba w polsce kontrolowany tak jak w chinach. wy panie tomaszu ( wy = ty + pis-uary) jestescie podobni do niektorych na tym forum: mariano rzuci kosteczke a oni slicznie aportuja. wam kosteczke rzuca sliwa , wskazuje kogo nalezy obrzucic blotem zeby dostapic zaszczytu bycia patriota polonijnym. wstyd mi za wyniki wyborow z chicago, wstyd za te zalosne zloty geriatykow pod konsulatem, wstyd za was. na szczescie mariano nie jest wyjatkiem, myslacych podobnie jest wiecej.

      Reply this comment
  9. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 17:30

    prosze wlaczyc video z tej smiesznej manifestacji na czasie 1.50, a nastepnie http://www.youtube.com/watch?v=SYkbqzWVHZI&feature=related na 1.10 lub 1.35.
    tak sobie skojarzylem….

    Reply this comment
  10. klim z chicago
    klim z chicago 13 marca, 2012, 19:41

    zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie religijne, ktore sam bede prowadzil.osoby zainteresowane proszone sa o kontakt z redakcja.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 20:18

      ja zglosilem sie do redakcji ale odpisali mi ze warunkiem jest przekazanie kota ktory bedzie zlozony w ofierze a ja mam tylko dwa yorkie , tak wiec zglaszam sie z prosba gdyby ktos moze zechcial wymienic yorka na kota prosze o kontakt z redakcja z dopiskiem „dla boskiego mariano”

      Reply this comment
  11. smiechuwarte
    smiechuwarte 13 marca, 2012, 20:22

    „dajcie sobie na luz” bedziecie dluzej zyc–skupcie sie na zdrowiu i usmiechu!

    Reply this comment
  12. psychologia
    psychologia 14 marca, 2012, 11:46

    Fajne 🙂

    Reply this comment
  13. Ryvan
    Ryvan 15 marca, 2012, 14:37

    Towarzystwo dyskutantów pożal się boże.
    Czy panowie Stan albo Mariano zastanawiali się kiedyś nad swoją wartoscią jako Polaka czy nawet człowieka.
    Gdzieś w tym durnym gulgocie przewinelo sie slowo tolerancja. Czy wy wiecie co ten termin znaczy? Protest dotyczył TV Trwam. Co szanowni towarzysze mają do powiedzenia na temat braku polskich środków masowego przekazu w ich Ojczyźnie (jako podających się za Polaków)? Polska to kraj większości katolickiej która ma pełne prawo do posiadania własnych mediów. Tego prawa odmawia się, co świadczy o całkowitym braku demokracji w Polsce i o tym, że rządzący nie są Polakami. Zmuszam się do tego wpisu bo odruch wymiotny. Kol. Stan pisze, że”.. wiedział co tam będzie ale obejrzał” a za chwilę napisał, że znał parę osób ale nie sądził, że one …bla bla. No to Stan wiedział czy nie? Mam więcej zrozumienia dla Hannah, która nie udaje Polki i usiłuje robić swoją robotę otwarcie jako Zydówka.
    Wy panowie poczytajcie rzczej jaki był skład narodowościowy w stalinowskim rządzie ZSRR potem w naczalstwie polskiego UB, w polskim sejmie ostatniego 20 lecia i wtedy możemy sobie porozmawiać. To co robicie teraz jest zwykłą robotą agenturalną bądź wynikiem braku wiedzy.

    Reply this comment
    • Stan
      Stan 16 marca, 2012, 11:49

      Może i Ryvan chciałby abym był jego kolegą, ale nic z tego. Nawet do kielicha z nim nie siądę…Nie jestem kolegą Ryvana, bo takie zaślepione umysły nie bedą nigdy mi bliskie, nie chcę takiego kogoś nawet znać osobiście. Tak ja zweryfikowałem swoje znajomości po tym jak na siłę niektórzy dawni znajomi chcieli mnie przekonywać o „zamachu”. Nick Ryvan uważam za bardzo polski, ale to najmniej ważne. Znowu napiszę, że jak ktoś nie rozumie co druga osoba ma do powiedzenia czy napisania, nie powinien zabierać głosu. Chyba, że musi i powtarza jak formułke wyuczoną na pamięc na mszy lub lekcji religii. Tak jak napisałem, dla nich (czyli tego Ryvana też) kto nie z nimi to nie Polak, tolerancję rozumuje po sowjemu, czyli znowu kto nie z nami to wróg.
      Oni mają swoją wiedzę i wiedzą najlepiej, a to, że ta ich wiedza pokrywa się całkowicie z brakiem rozsądkua to namniej ważne. I większośc katolicka jest w Polsce ośmieszana, urażane są jej uczucia religijne idt, i tym podobne plecenie bzdur. Większość, która wybrała rząd , który jest, prezydenta jaki jest wybrany woilą większości katolcikiej, o! Acha, zapomniałem, że dla nich wybory zostały sfałszowane przez media nie polskie a tylko nadające czy piszące po polsku. TV Trwam, która nie ma pieniędzy na zapłacenie grzywny nałożonej przez prawowity sąd Poski, bo ta grzywna dla Radia Ma ryja jest nałożona przez sąd, no właśnie jaki, okupacyjny? Ale za to podobno ma pieniądze na płacene wysokich kwot z racji korzystania z cyfrowej platformy. Odruch wymiotny? Zaszkodziło Ryvanowi mszalne winko czy może wódeczka była za ciepła? Jaka szkoda, że głupoty nie widać, bo przynajmnije wtedy ci prawdziwi i jedyni polscy patrioci byliby rozpoznawalni na odległość.

      Reply this comment
      • Ryvan
        Ryvan 16 marca, 2012, 15:02

        Pierwsza lakcja to odzwyczaj sie Stasiu od wycieczek osobistych i zapaietaj, ze to nie bazar a kazdy twoj oponent ma prawo do przyjecia twojej konwencji rozmowy i stad klotnia (wprowadzana przez was celowo). A teraz mmerytorycznie. Nie jestem zwolennikiem Kaczynskiego bo podpisall Traktat Lizbonski pozbawiajacy Polske suwerennosci, reaktywowal masonska loze zydowska B’naiB’rith i dalej nie bede wymienial. Drugi delikwent Tusk uczestniczy w wyprzedazy Polski w tempie swiadczacym, ze czuje swoj koniec.
        Powiem tylko, ze sprzedanie polskiego przemyslu nie jest najwieksza szkoda bo jest szkoda tymczasowa majaca jednak wplyw na ulatwienie procesu zniewalania narodu polskiego. Zaklady mozna odbudowac, domy mozna odbudowac ale sprzedanych zloz naturalnych sie nie odbuduje chyba, ze bedzie sie na tyle sillnym panstwem, ze odbierze sie je sila. Polskie zloza juz staly sie przedmiotem spekulacji miedzynarodowych korporacji bo ci , ktorzy je kupili za bezcen wiedza, ze sprawa smierdzaca i zbywaja je za trzykrotnie wyzsza cene. To sa sprawy nieodwracalne i na tym bandytyzm polega. Na dzien dzisiejszy juz jestesmy niewolnikami bo brak pracy, miejsc pracy i olbrzymie zadluzenie. Odnosnie TV- Trwam. W zwiazku z tym co napisalem powyzej mam pretensje do Ojca Rydzyka, ze nie krytykowal dzialan braci Kaczynskich. Nie zmienia to jednak faktu, ze jest to jedyna polska stacja TV
        i fakt, ze nie oplywa w pieniadze nie powinien dla prawdziwego Polaka stanowic powodu do radosci.Powinien to byc sygnal, ze dla zlodziejskich rzadow jest to instytucja wysoce niewygodna stad ten trend do zniszczenia jej za wszelka cene. W Polsce odbywaja sie masowe protesty w roznych mmiastach jednak polskojezyczne telewizje nie emituja obrazow z tych manifestacji, podobnie jak to mialo miejsce z Marszem Niepodleglosci 11.11.11. TV Trwam mimo zarzutow (ad. Kaczynskich) prowadzi bardzo cenna dzialalnosc w sferze moralnosci spoleczenstwa a podnoszone kwestie moralne doprowadzaja do wscieklosci tych, ktorym sie przypomina zasady moralne o ktorych oni nie chca slyszec.
        Jezeli ktos twierdzi, ze inne media nie sa polskojezyczne niech sprawdzi kto jest ich wlascicielem.
        Jezelli ktos twierdzi, ze Pan Melak to zly czlowiek niech sie zainteresuje jego zyciorysemm i porowna go do np. zyciorysu Tuska, Geremka, Bartoszewskiego, Borowskiego, Kwasniewskiego, Michnika czy Blumsztaina.
        Jezeli ktos nie wierzy, ze Polske sprzedano i usiluje sie sprzedac jej resztki niech obejrzy sprawozdanie sejmowe na temat sprzedazy LOTOSU gdzie PO za wszelka cene chcialo pozbyc sie pakietu wiekszosciowego bedacego w rekach polskich na rzecz obcych. itd. itd..
        Jestem takze w stanie zrozumiec Pana F. Spule bo jezeli taki „wielki Polak” jak jak Sikorski ma pieniadze w rekach to opowiedzenie sie po stronie TV Trwam grozi utrata tych pieniedzy a jednoczesnie skutek zaden bo rzad PO zadnej morallnosci juz nie posiada i za poglady prezesa jest gotow puscic z torbami chicagowska polonie tak jak to robi z kresowiakami na Bialorusi, ktorzy juz polikwidowali polskie szkolki, zespoly taneczne i nie maja na remonty budynkow co oczywiscie „polskiego rzadu” nie wprowadza w zaklopotanie.
        Fakty powiedzialy: Polaku nie zaglosuj na nikogo kto z rozdania magdalenkowego i na nikogo kto nie podal pelnej biografii od pradziada.
        To tyle Panie Stanislawie co w tej chwili mam Panu do powiedzenia

        Reply this comment
        • Stan
          Stan 16 marca, 2012, 17:45

          wycieczka osobista do Rywana? Czyżby go ubodło moje stwierdzenie,że szkoda iż kalectwo umysłowe nie jest tak widoczne jak np. krótsza noga a brak tzw. piątej klepki nie jest widoczny jak brak którejś z kończyn.Ja się nie uważam za porawdziwego Polaka, tylko za Polaka. I to wystarczy. A co do jedynej polskiej stacji TV, zapomniałeś napisać „prawdziwa polska stacja TV”. Ale, Twoja prawda nie jest moja prawdą a Twoja prawdziwość moją prawdziwością. Odnośśnie konwencji rozmowy, jesteś jak ten właściciel buldoga oskarżonego o zagryzienie królika, który w sądzie twierdził, że królik zaczął, bo marszczył na buldoga nos. Ty zacząłęs wycieczki osobiste: ” Czy panowie Stan albo Mariano zastanawiali się kiedyś nad swoją wartoscią jako Polaka czy nawet człowieka.
          Gdzieś w tym durnym gulgocie przewinelo sie slowo tolerancja. Czy wy wiecie co ten termin znaczy? A moje pojęcie tolerancji polega na tym, że uważam, że masz prawo do wałasnej, odrębnej oceny wszystkiego, ale jeżeli już narzucasz tę ocenę innym a wszystkich mających odmienne zdanie uważasz za wrogów , ba, interpretujesz proste, zrozumiałe dla każdego zdanie na swój sposób by nazwać to „gulgotem” to wiesz co, panie Ryvan, czy Rydwan, a może Lew Rywin – napiszę otwarcie do Ciebie. Naprawdę szkoda, że głupoty nie widać i dlatego minę Cie na Jackowie nie wiedząc, że to Ty, prawdziwy Polaku.

          Reply this comment
          • Ryvan
            Ryvan 17 marca, 2012, 15:40

            Panie Stanislawie. Bardzo dziekuje za merytoryczne odniesienie sie do mojego wpisu – zrozumialem juz wszystko. Przepraszam, ze nie docenilem Panskiej wiedzy ale to przez zwykly pospiech. W gminie mi powiedziano o Panskich osiagnieciach i az mi sie glupio zrobilo.
            ps.: a najgorszy to ten podatek , ktory Panu odciagaja ubolewam.
            Shalom

  14. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 15 marca, 2012, 15:06

    ryvan, prezentujesz ten charakterystyczny belkot otwartego mikrofonu o opetana sliwa na jego czele. po pierwsze , za kogo wy sie uwazacie zeby oceniac ile „polaka jest w polaku” albo „stopien patriotyzmu”? za kogo wy sie uwazacie zeby oceniac kto jest katolikiem a kto nie? dla ciebie tumanie telewizja trwam z rydzykiem to poczatek i koniec katolicyzmu w polsce? a moze jest jeszcze tv religia z ksiedzem sowa? slyszales o tym kanale i ksiedzu czy juz lusienka sie wypowiedziala i macie glaby nakaz rzucania blotem i tam? piszesz o obronie wolnosci slowa katolikow? a odowiedz, czy radio maryja zostaje zamkniete, zdelegalizowane? otoz nie, tak samo trafi pod strzechy jak trafialo, jedynie co to nie dostaje miejsca na platformie cyfrowej, ale skoro rydzyk ( nie zmuszaj mnie zebym go ksiedzem nazywal, inne wyobrazenie kaplana mam ) ciagle biadoli jaki biedny jest nie dziwne ze zostalo odrzucone ich podanie. sorka, jesli ktos nie ma kasy na mercedesa musi zadowolic sie saturnem . i na koniec przyjmij jedna rzecz do wiadomosci , gdyz od czasu gdy cie z pokladu batorego na brzed wyrzucono wiele sie w polsce zmienilo, tak wiec tam ludzie – obywalete wybieraja kto ma rzadzic a nie takie fraglesy jak caly ten wasz otwarty mikrofon , a tutaj, wsrod chicagowskiej polonii sa rowniez tacy ktorzy nie tylko sie z wami nie zgadzaja, ale sie za was wrecz wstydza, partyzanci z wycietego lasu 🙂

    Reply this comment
  15. jerryb
    jerryb 15 marca, 2012, 15:22

    po co tu przyjechales p.Melak ,zebrac bo juz w Polsce maja cie dosyc i nikt nie chce sluchac twoich bzdur,troche kultury ,tu jest USA,chyba pomyliles adresy HA HA

    Reply this comment
  16. Nike
    Nike 15 marca, 2012, 22:50

    Znowu jakis bezsensowne klotnie
    Dochodze do wniosku ze o ile by nie bylo wypocin mariano to by bylo kulturalniej
    Jest mi obojetne stanowisko odnosnie moherow czy nie. Ale uwazam ze kongres poloni nie powinien zajac takiego stanowiska jakie zajal
    Cofajac sie do historii to ponoc gdyby nie bylo usilnych staran polonii w sprawie katynskiej to ponoc do dzisiaj by nie wyszla prawda o katyniu
    Historykiem nie jestem i nie mi osadzanie ale uwazam ze nie byla to sluszna decyzja i az zdiwiony jestem ze mowia ze bylo tylko z 500 osob na tej manifestacji to bardzo malo

    Reply this comment
    • Stan
      Stan 16 marca, 2012, 12:20

      Nike, jeżeli bezsensowne kłótnie, to po co się w nią włączasz? Twoje zdanie, że Kongres Polonii powinien zając inne stanowisko, czyli jakie? Bo napisaleś – że „nie powinien zajmować stanowiska jakie zajął”.
      A według mnie, on nie zajął żadnego stanowiska,, bo w tym wypadku neutralizm jest właśnie nie popieraniem ani zwolenników zamachu ani tych, co mówią, że to katastrofa i nic więcej.
      Sprawa katyńska, to bardzo inna sprawa, bo ją tuszowali wszyscy. Począwszy od procesu Norymberskiego, łącznie z Roosveltem, Churchilem, D’Gaulem, nie mówiąc o Chruszczowie czy innym Breżniewie i ówczesnym rządziee polskim (jakby nie było, rządzie uznawanym przez forum ONZ i przez rządy USA, W. Brytanię, Francję czy nawet BDR (lub po polsku NRF). Takie były wtedy realia światowej polityki, że komunistyczne rządy czy też kraje tzw. demoludów były uznawane przez zachód i tego nie zmienią żadni historycy.
      A na manifestacji wcale nie było mało osób, przecież tam była (jak napisał Rywan) „większość katolicka Polski”.

      Reply this comment
  17. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 16 marca, 2012, 10:20

    nie wiem czy dwukrotne blokowanie komentarza spowodowane jest tym ze lusienka interweniowala ze jej owieczki sa szkalowane, czy tez moze dlatego ze adminem jest osoba o inicjalacj „in” dokladnie jak czlon „nike” . jesli bylo cokolwiek uznanego za wulgaryzmy prosze to wykropkowac jak bylo wielokrotnie czynione wczesniej, a jesli jest sie nadgorliwcem dbajacym o „jedynie sluszna droge” moze warto sie wykazac w otwartym mikrofonie, wroze wielka kariere. …

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*