Rekordowa wygrana padła w Illinois

fot.Erik S. Lesser/EPA

Kupiłeś los loteryjny w Palos Heights i masz na nim cyfry: 23, 33, 53, 56, 58 oraz dodatkową 06? Jeśli tak, śmiało możesz planować, co zrobisz z wygraną wysokości 393 mln dol. Zwycięski los w Mega Million padł na przedmieściach Chicago.

Sprzedany w restauracji Nick’s Barbecue w Palos Heights los był jedynym w kraju z wszystkimi sześcioma trafieniami. 393 mln dol. to najwyższa wygrana w Mega Million w historii stanu Illinois.

Na razie nie wiadomo, kto jest posiadaczem fortuny, ale cieszy się ze sprzedanego losu właściciel restauracji 60-letni Nick Andricopulos, który otrzyma pół miliona dolarów.

Zwyczajowo punkt, który sprzeda zwycięski los otrzymuje jeden procent od wysokości wygranej, ale w przypadku Mega Millions ustalony jest pułap, sięgający 500 tys. dol.

Przypomnijmy, że zwycięzca ma dwie opcje, może otrzymywać wygraną w rocznych ratach wypłatach lub jednorazowo sięgnąć po bogactwo, w przypadku piątkowej wygranej wysokość wypłaty sięgnie 246 mln (przed opodatkowaniem). Całkiem nieźle.

Sprawdzamy!

Categories: Chicago

Comments

 1. Rysiu
  Rysiu 12 sierpnia, 2017, 19:12

  Gdybym sie podpisywal „diwron”, czyli dziadzia sukienkowy Roman, napisalbym: KURWA MAC – dlaczego nie ja?. Ale jako ateista, nie wierzacy we wszystkich bogow i sukienkowy Roman, ktory nie wierzy we wszystkich, oprocz jednego, tego w ktorego pieniazki wierzy i namawia naiwnych – porostu przegralem i nie wygralem. Chuj z tym.
  Pozdrawiam.

  Reply this comment
 2. Zyta
  Zyta 14 sierpnia, 2017, 03:50

  zazdroszczę

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*