Rękoczyny podczas rodzinnego spaceru w zoo

Rękoczyny podczas rodzinnego spaceru w zoo

Patrick O’Meara z Oak Park odpowie za przemoc wobec swojej dziewczyny i zagrożenie życiu jej dziecka. Mężczyzna pobił trzymającą dziecko na ręku kobietę, będącą w 5. miesiącu ciąży. Do zdarzenia doszło w czasie sobotniego spaceru po Brookfield Zoo.

Do sprzeczki doszło w pobliżu wybiegu dla lwów, a powodem kłótni była zgubiona czapeczka dziecka. Krewki 28-latek szybko przeszedł od słów do czynów. Najpierw uderzył dziewczynę w twarz, a gdy próbowała uciekać pchnął w nią wózek. Kobieta przewróciła się, wciąż trzymając na rękach 11-miesięczne dziecko. Następnie agresor owinął pięść dziecięcym kocykiem i kilkukrotnie uderzył leżącą kobietę.

Mężczyzna został aresztowany, w radiowozie wpadł w szał i kilkakrotnie uderzył głową w szybę i plastikową barierę oddzielającą go od policjantów. Poszkodowana kobieta odmówiła pomocy medycznej. Nie wniosła również skargi oraz nie złożyła żadnych wyjaśnień.

O’Meara przyznał się do pobicia swojej dziewczyny, zaznaczając jednak, że owinął rękę kocem, „aby zrobić jej jak najmniejszą krzywdę”.

(gd)

Na zdj. Patrick O’Meara fot.Riverside Police

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*