Recydywiści szukali pracy, wzięli zakładników…

Recydywiści szukali pracy, wzięli zakładników…

Sędzia wyznaczył kaucję dwóm przestępcom, którzy podczas warunkowego zwolnienia z więzienia dokonali napadu rabunkowego, wzięli ośmioro zakładników i postrzelili policjanta. Dramat rozegrał się przed kilkoma dniami w miejscowości Harvey w Illinois.

Podczas przesłuchania w oddziale sądowym w Markham, 2 mln dol. kaucji zostało wyznaczone w sprawie Davida Jordana  oraz 2,5 mln dol. w sprawie Petera Williamsa. Każdy z nich oskarżony jest  o napad rabunkowy, wtargnięcie na prywatną posesję, wzięcie ośmiorga zakładników, w tym sześciorga dzieci, usiłowanie zabójstwa policjanta oraz gwałt.

40-letni Jordan Jordan karany był wcześniej m.in. za morderstwo. Gdy w ubiegłym tygodniu dokonał z kolegą napadu rabunkowego na prywatny dom w Harvey, gdzie zabarykadował się i wziął zakładników, miał na sobie elektroniczne urządzenie monitoringowe, niepozwalające na oddalanie się od miejsca zamieszkania.

Jednak w dniu przestępstwa Jordan miał specjalne pozwolenie od władz na wyjście z domu w celu poszukiwania pracy.

Jego wspólnik, 41-letni Williams, też karany za poważne przestępstwa, wyszedł niedawno warunkowo z więzienia, ale nie nie był kontrolowany elektronicznie.

Przypomnijmy, że  sześcioro dzieci nie odniosło żadnych obrażeń. Dwie opiekujące się nimi kobiety nie doznały widocznych zranień, ale jedna z nich padła ofiarą gwałtu.

Podczas wymiany strzałów z napastnikami jeden z policjantów został trafiony w rękę, a drugi niegroźnie draśnięty kulą.

Oblężenie posesji, w której przestępcy zabarykadowali się z zakładnikami, trwało 21 godzin. (ao)

Zdjęcie: Dom w Harvey, w którym przetrzymywano zakładników fot.Google Maps

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*