Rauner w czołówce najmniej lubianych gubernatorów

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Gubernator Illinois Bruce Rauner zajął wysokie szóste miejsce w rankingu najmniej lubianych gubernatorów w Stanach Zjednoczonych. Zestawienie przygotował portal Morning Consult.

Gubernator Rauner znalazł sie na szóstym miejscu niechlubnego rankingu z poparciem sięgającym 34 proc., przy 54-procentowej niechęci mieszkańców Illinois. Przyczyną nikłej popularności gubernatora jest przeciągający się impas budżetowy. Rauner pozostaje w konflikcie z demokratycznymi parlamentarzystami, co od lipca zeszłego roku uniemożliwia ustalenie stanowego budżetu. W wyniku tego kryzysu upadają kolejne społeczne programy pomocowe, zagrożone jest szkolnictwo, przeciwko cięciom protestują związki zawodowe.

Zapytany o komentarz na temat wyniku, jaki uzyskał w zestawieniu, Bruce Rauner powiedział, że “tego typu rankingi są jedynie rozrywką dostarczaną przez media i nie przywiązuje do nich wagi”.

Mniej popularni od Raunera okazali się gubernatorzy stanów: Maine, New Jersey, Michigan, Connecticut i Kansas. Gubernator Kansas – Sam Brownback znalazł się na pierwszej pozycji rankingu w związku z kontrowersyjnymi decyzjami, które doprowadziły stan do kryzysu budżetowego.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. Basia
  Basia 14 maja, 2016, 11:25

  Polonia glosowal na niego tak jak I na dude I kaczynskiego a teraz na trumpa bravo tak trzymac ksenofobia I rasizm to nasze cechy narodowe bez wzgledu na adress zamieszkania

  Reply this comment
 2. Rysiu
  Rysiu 14 maja, 2016, 15:39

  Widze ciemnosc, widzie ciemnosc (czytaj REPUBLIKANOW)

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*