Rauner udzielił ślubu gejom i ponownie naraził się konserwatystom

Rauner udzielił ślubu gejom i ponownie naraził się konserwatystom

W mediach społecznościowych ukazało się zdjęcie ze ślubu cywilnego gejowskiej pary, którego udzielił gubernator Bruce Rauner. Publikacja wzbudziła kontrowersje, a republikański gubernator ponownie naraził się konserwatywnym wyborcom.

Rauner udzielił ślubu cywilnego swojemu przyjacielowi Markowi Cozzi i jego partnerowi 30 czerwca. Zdjęcie z uroczystości ukazało się na Instagramie i spotkało się z negatywnym przyjęciem przez stronnictwo konserwatywne Partii Republikańskiej. Konserwatyści, a szczególnie ewangelikalni chrześcijanie potrakowali incydent jako kolejny „policzek” wymierzony im przez gubernatora.
Niedawno republikański gubernator demonstrował swoje poparcie dla społeczności LGBT uczestnicząc w paradach gejowskich, ostatnio w Aurorze, co zostało jawnie potępione przez skrajną prawicę GOP-u.

Ubiegający się o drugą kadencje Rauner już wcześniej miał niskie notowania u prawicowców. W marcowych prawyborach z trudem zdobył nominację Partii Republikańskiej wygrywając tylko małą przewagą z konserwatywną republikańską posłanką stanową Jeanne Ives. Koła prawicowe uważają, że Rauner zdradził fundamentalne wartości republikańskie, gdy podpisał ustawę gwarantującą fundusze publiczne na aborcję oraz regulację, która ogranicza dostęp federalnym organom ścigania do nieudokumentowanych imigrantów.

Przypomnijmy, że w listopadowych wyborach powszechnych Rauner zmierzy się nie tylko z demokratą J. B. Pritzkerem ale też z dwoma kandydatami niezależnymi. Jeden z nich, senator stanowy Sam McCann reprezentuje republikańską skrajną prawicę i może przejąć głosy od Raunera zmniejszając jego szanse na wyborczy sukces.

(ao)

na zdj. Bruce Rauner fot.Bruce Rauner/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*