Rauner i Pritzker wymienili ciosy w ostatniej debacie

Rauner i Pritzker wymienili ciosy w ostatniej debacie

Trzecia i ostatnia debata kandydatów na gubernatora Illinois koncentrowała się wokół epidemii legioneliozy w domu weterana w Quincy oraz niezgodnych z prawem ulg podatkowych. Republikanin Bruce Rauner i demokrata J.B. Pritzker wymienili ciosy na około miesiąc przed wyborami.

Ubiegający się o reelekcję republikański gubernator Bruce Rauner musiał się bronić przed atakami demokraty JB Prizkera w związku z epidemią legioneliozy w stanowym domu weterana w Quincy. Debata odbyła się 10 października w studio telewizji WGEM-TV w Quincy.

Przypomnijmy, że od 2015 r. w stanowej placówce dla weteranów 14 podopiecznych zmarło na legioneliozę, ciężką postać zapalenia płuc. Administracja gubernatora Raunera jest przedmiotem kryminalnego śledztwa prokuratury generalnej Illinois. Władzom stanu zarzuca się poważne zaniedbania w domu weterana w Quincy i próbę zatuszowania epidemii, co mogło się przyczynić do większej liczby zarażeń.

Z kolei J.B. Pritzker atakowany był przez Raunera za niezgodne z prawem uzyskanie ulg w podatkach od nieruchomości na ponad 330 tys. dol., po tym jak z jego willi na chicagowskim Gold Coast wymontowane zostały wszystkie muszle klozetowe i została uznana za nienadającą się do zamieszkania.

Pritzker powiedział, że zwróci ulgi podatkowe, co zdaniem Raunera potwierdza, że dopuścił się oszustwa podatkowego. Ale demokrata odparował cios wskazując, że nie został o nic formalnie oskarżony.

Wybory na gubernatora oraz do władz stanu i lokalnych odbędą się 6 listopada.

(ao)

Na zdjęciu: J.B. Pritzker i Bruce Rauner fot.Facebook

Categories: Chicago, Wybory 2018

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 12 października, 2018, 16:00

  Nie lubię Raunera, ale z konieczności będę na niego głosował. Nawet najgorszy republikanin jest lepszy niż najlepszy demokrata (tylko gdzie i jak takiego znaleść).

  Reply this comment
 2. dosmucacz
  dosmucacz 12 października, 2018, 16:04

  Dodam jeszcze, że dla mieszkańców IL głosowanie na demokratów to tak jakby kurczaki głosowały na półkownika Sandersa. Oczywiście, większość nie ma o tym pojęcia.

  Reply this comment
 3. Yaroon
  Yaroon 13 października, 2018, 13:51

  A Polaków co to obchodzi?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*