0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRaport nt. przyczyn wykolejenia pociągu: zaśnięcie motorniczej i usterki w systemach bezpieczeństwa

Raport nt. przyczyn wykolejenia pociągu: zaśnięcie motorniczej i usterki w systemach bezpieczeństwa

-

Federalna agencja ds. bezpieczeństwa  komunikacji i transportu (National Transportation Safety Board, NTSB) wydała  wstępny raport w sprawie wykolejenia pociągu 24 marca rano  na stacji CTA na lotnisku O’Hare. NTSB wskazuje, że na przyczynę katastrofy złożyły się głównie dwa czynniki: zaśnięcie motorniczej i usterki w systemach bezpieczeństwa.

fot.Handout/Facebook
fot.Handout/Facebook

Agencja NTSB ustaliła, że pociąg jechał z nadmierną prędkością 26 mil na godzinę, dlatego odbił się od bariery kończącej trasę i nie aktywował czujników automatycznego hamowania, które znajdowały się zbyt blisko końca torów.

REKLAMA

Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej CTA zarządziło już ograniczenie prędkości na stacji O’Hare do 15 mil na godzinę oraz zmieniło usytuowanie barier i mechanizmów automatycznego hamowania. Podobne zabezpieczenia wprowadzono też na kilku innych stacjach.

Ponadto raport szacuje na ponad 9 mln dol. szkody wyrządzone podczas katastrofy, kiedy to pociąg uderzył w barierę na końcowej stacji na linii niebieskiej (Blue Line), wypadł z torów i wjechał na ruchome schody.  32 osoby znajdujące się w pociągu, w tym motornicza, doznało obrażeń niezagrażających życiu.

Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej CTA zwolniło już z pracy motorniczą Brittney Haywood, która przyznała się, że na moment zasnęła za kierownicą oraz do tego, że było to już jej drugie tego rodzaju wykroczenie.

Związek zawodowy motorniczych odwołuje się jednak od decyzji CTA. Twierdzi, że zwolnienie było nielegalne, bowiem odbyło się podczas zwolnienia chorobowego pracownicy.

Ponadto − argumentuje związek −  w tygodniu poprzedzającym wypadek kobieta pracowała 60 godzin i nie wypoczęła należycie przed nowym tygodniem pracy.  NTSB zgodziło się z tym wyjaśnieniem.

Przedsiębiorstwo CTA zaczęło już wprowadzać zmiany w harmonogramie pracy motorniczych. Jednak związek zawodowy stwierdził, że w tej kwestii CTA musi najpierw skonsultować się ze związkiem.

(ao)

REKLAMA

2091258414 views

REKLAMA

2091258714 views

REKLAMA

2093055173 views

REKLAMA

2091258995 views

REKLAMA

2091259143 views

REKLAMA

2091259287 views