Rahm Emanuel: przyszłego burmistrza nie ma jeszcze wśród kandydatów

Rahm Emanuel: przyszłego burmistrza nie ma jeszcze wśród kandydatów

Burmistrz Chicago, Rahm Emanuel, który we wtorek niespodziewanie ogłosił, że nie zamierza starać się o reelekcję, po raz kolejny podgrzał polityczną atmosferę w Wietrznym Mieście. W wywiadzie dla radia WGN powiedział, że przyszłego burmistrza Chicago nie ma jeszcze wśród zarejestrowanych kandydatów.

W wywiadzie dla radia WGN burmistrz Emanuel powiedział, że jego zdaniem żaden z 12 zarejestrowanych do startu w przyszłorocznych wyborach na burmistrza kandydatów nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. – Moim zdaniem lista (kandydatów) nie jest jeszcze zamknięta. Chicago musi mieć burmistrza, który naprawdę nadaje się na to stanowisko – powiedział Emanuel.

Wśród zarejestrowanych dotychczas kandydatów są m.in. były szef chicagowskiej policji Garry McCarthy, były prezes chicagowskiego szkolnictwa publicznego Paul Vallas, była prezydent zarządu policji i prokurator federalna Lori Lightfoot oraz kontrowersyjny czarnoskóry multimilioner Willie Wilson.

Wśród potencjalnych kandydatów, którzy mogą dołączyć do wyścigu o fotel burmistrza Chicago wymieniani są m.in. kandydujący w 2011 r. Gery Chico, prezes rady powiatu Cook Toni Preckwinkle, skarbnik miejski Kurt Summers, rewident stanowa Susana Mendoza oraz biznesmen i bliski przyjaciel Rahma Emanuela, Michael Sacks.
(gd)

Na zdjęciu: Burmistrz Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 5 września, 2018, 15:40

  Jaki ten pan Emanuel jest pewny. Czyżby następca zostanie wyznaczony przez nałożnie rąk na głowę i właściwe „błogosławieństwo” Emanuela i innych przestawicieli „elit demokratycznych”. Będzie to chyba coś w rodzaju jakiejś mafijnej procedury.

  Reply this comment
 2. Christopher
  Christopher 5 września, 2018, 20:42

  Moze ciebie wybiora tylko musisz zmienic ta Idotyczna ksywe .

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*