Rahm Emanuel nie będzie burmistrzem Chicago

Rahm Eamnuel dementuje informacje, że zamierza ubiegać się o urząd burmistrza Chicago. W wywiadzie dla MSNBC Emanuel, który jest obecnie szefem gabinetu prezydenta Baracka Obamy, powiedział ze zamierza pozostać w 2010 roku na zajmowanym stanowisku.

Doniesienia, że były kongresman z Chicago mógłyby wystartować w wyborach na burmistrza Wietrznego Miasta, pojawiły się kilka dni temu. Emanuel stanowczo im zaprzeczył, podkreślając, że Richard Daley jest jego bliskim przyjacielem, świetnym burmistrzem wspaniałego miasta i że chciałby aby nadal nim pozostał. Szef gabinetu prezydenta USA powiedział również, że zdecydował się opuścić Kongres i przyjąć zaproponowane mu przez Baracka Obamę obowiązki, bo wierzył i nadal jest głęboko przekonany, że mamy do czynienia z historycznym momentem i wielkimi wyzwaniami.

Richard M. Daley został po raz pierwszy burmistrzem Chicago 1989 i najprawdopodobniej będzie ubiegał się o reelekcję w 2011 roku.

Rzecznik Białego Domu potwierdził, że Rahm Emanuel pozostanie na dotychczasowym stanowisku do końca 2010 roku. Niewiadomo, czy obecny szef gabinetu prezydenta ma po tej dacie jakieś inne polityczne plany.

BK (Fox News, MSNBC)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*