Rahm Emanuel autorem książki

Rahm Emanuel autorem książki

Wydawca Alfred A. Knopf poinformował, że burmistrz Rahm Emanuel będzie autorem książki. Knopf zgodził się wydać książkę burmistrza Chicago, który nie ubiega się o reelekcję na sprawowany urząd, dzięki czemu ma więcej czasu na pisanie.

Książka autorstwa Rahma Emauela nosząca tytuł: “The Nation City: Why Mayors Run the World” (Naród miasto: dlaczego burmistrzowie rządzą światem) będzie opowiadała o tym, dlaczego wielkie miasta – a nie rząd federalny – są w dobie współczesnej motorem postępu i pozytywnych przemian.

Jak stwierdził Emanuel, miasta ,,stały się miejscami, w których funkcjonalność zastąpiła dysfunkcjonalność” poprzez podejmowanie takich kwestii jak zmiany klimatyczne, imigracja, infrastruktura i edukacja. Niedawno Emanuel zrezygnował z ubiegania się o reelekcję na sprawowany urząd, dzięki czemu ma więcej czasu na pisanie o swoich doświadczeniach i przemyśleniach w roli burmistrza.

Przypomnijmy, że Emanuel zanim został burmistrzem, był kongresmanem, a wcześniej doradcą prezydenta Billa Clintona i szefem personelu prezydenta Baracka Obamy. Po wydaniu książki, do swojego curriculum vitae będzie mógł dodać, że jest autorem.

Książka pt. “The Nation City: Why Mayors Run the World” ma się ukazać w sprzedaży w 2020 roku.

(ao)

fot.TANNEN MAURY/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. Ania
  Ania 19 września, 2018, 14:48

  Super … I powinien w niej napisac jak stac sie bogatym zlodziejem I kiedy sie wycofac Jak juz nic niema👏👏👏

  Reply this comment
 2. Bozena
  Bozena 20 września, 2018, 14:27

  Napewno napisal tez jak podnosic podatki!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*