Rada Powiatu Cook jednogłośnie przyjęła budżet. Będą zwolnienia z pracy

fot.Carlos Jorge Monteiro/PAP/EPA

Rada Powiatu Cook zatwierdziła jednogłośnie budżet autorstwa prezes Toni Preckwinkle zawierający cięcia w wydatkach i redukcje etatów.

Cięcia wydatków opiewają na około 200 mln dol., a więc tyle, ile miał wynieść dochód z podatku od słodzonych napojów, który został unieważniony przez Radę Powiatu Cook, miesiąc po wprowadzeniu w życie w sierpniu br.

W wyniku drastycznych cięć pracę straci około 340 pracowników administracji powiatu, głównie w wymiarze sprawiedliwości, w biurze szeryfa i urzędzie szacowania nieruchomości.

Jak podkreślił komisarz Rady Powiatu Richard Boykin wśród zwolnionych z pracy nie ma oficerów policji szeryfa, obrońców z urzędu i asystentów prokuratora, a głównie są to menedżerowie średniego szczebla.

Przyszłoroczny budżet powiatu Cook wynosi 5,2 mld dolarów. Dzięki redukcjom wydatków i etatów jest zrównoważony; nie ma w nim deficytów.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. koziolek matolek
  koziolek matolek 22 listopada, 2017, 11:29

  managerowie sredniego szczeblu zarabiajacy srenio 200Tys $ na rok koloru skory
  czarno-ciemnego….ah szkoda ze niema naszego dawnego prezydenta on by wam cos za darmo napewno dozucil – jaki to byl dobry chlop ….LOL
  No worries RAHM podniesie teraz ceny na kolejkach I biletach do cyrku I wszystko wroci do normy

  Reply this comment
 2. Piotr
  Piotr 22 listopada, 2017, 21:45

  Drogi koziolku jesli nie pasuje zawsze mozesz sie przeniesc do indiany lub Wisconsin podatki sa nizsze zarobki tez pozatym bedziesz sie czul lepiej wsrod takich samych jak ty Zapusc brode kup forda pij piwo Miller przed swoim trailerem idz po zasilek kup czerona czapke z daszkiem MAGA a nam w Chicago bedzie lzej

  Reply this comment
 3. Misiek
  Misiek 24 listopada, 2017, 12:35

  200mln to nic nie pomoże, nam tu brakuje OK 600mln, więc podatki za domy będą szły w górę, a do sweet tax wróci się w roku następnym…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*