Przestępca pozywa więzienie, bo jedzenie nie było koszerne

24-letni mężczyzna oskarżony o serię kradzieży, złożył federalny pozew sądowy, w którym oskarża władze więzienne hrabstwa Will o naruszenie jego praw obywatelskich. Więzień twierdzi, że serwowano mu wieprzowinę i posiłki nie-koszerne posiłki, mimo iż wyraźnie zaznaczył on, że jest wyznawcą judaizmu.

fot. Will County Sheriff's office/ Sal V. Auditore

fot. Will County Sheriff’s office/ Sal V. Auditore

Sal V. Auditore federalny pozew sądowy w sprawie domniemanego naruszenia jego praw obywatelskich złożył w styczniu tego roku. 24-latek oskarżony o serie rabunków na przedmieściach Chicago twierdzi, że do złamania prawa doszło w okresie od 15 września do 15 października 2012 roku, czyli czasie kiedy przebywał w więzieniu hrabstwa Will.

W dokumentach sądowych napisano, że Auditore poinformował służbę więzienną, że jest Żydem i w związku z tym jego posiłki powinny być przygotowywane w odpowiedni (koszerny) sposób. 24-latek twierdzi, że mimo to otrzymywał do jedzenia wieprzowinę oraz inne posiłki , które nie były koszerne. Kiedy Auditore poskarżyły się strażnikom więziennym, od jednego z i nich miał usłyszeć: „Nie obchodzi mnie twoja religia. Jeżeli ci nie smakuje, nie jedz”.

24-latek domaga się odszkodowania za poniesione krzywdy i procesu przed ławą przysięgłych.

Sal V. Auditore w lutym tego roku został skazany na karę czterech lat pozbawienia wolności za włamanie do domu w miejscowości New Lenox w 2010 roku. Mężczyzna ma także na koncie aresztowania za inne włamania przed trzema laty. Wraz ze wspólnikami Auditore okradał domy należące do osób w podeszłym wieku, podając się za pracownika lokalnego liceum.

km

 

Categories: Chicago

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 3 marca, 2013, 19:36

  nie wierze ze to zydek, przeciez oni nie kradna, bynajmiej nie takie male sumy.

  Reply this comment
 2. karol
  karol 4 marca, 2013, 13:37

  Cwana bestia. Zasad relugii przestrzega tylko w darmowym jedzeniu. Ciekawe czy za wlasne pieniadze tez kupuje koszerne. A czy zasady jego religii pozwalaja mu na rabowanie. Tu zapomnial o swoich religijnych zasadach?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*