Rabunek „na Ubera”

fot.Materiały prasowe/Uber

fot.Materiały prasowe/Uber

Policja chicagowska ostrzega przed rabusiami, którzy podszywając się pod pracowników firmy przewozowej Uber okradają pasażerów. Do serii rabunków doszło w północnych dzielnicach Chicago, napastnicy poruszają się czarnym chevroletem impalą.

Pomysłowi rabusie za cel biorą oczekujących na zamówiony samochód klientów firmy przewozowej Uber. Czekającym na ulicy przedstawiają się jako pracownicy Ubera i zapraszają do czarnego chevroleta impali. Następnie odbierają ofiarom pieniądze, wartościowe przedmioty i uciekają. Napastnikami są dwaj Afroamerykanie. Do ataków doszło 13 i 19 września w północnych dzielnicach Chicago.

Uber ostrzega, że każdy licencjonowany pojazd Ubera jast oznaczony firmowym logotypem, literą „U”, przyklejoną na przedniej szybie. Zaleca także zamawianie pojazdu poprzez serwis internetowy oraz sprawdzenie personaliów kierowcy i przyjrzeniu się jego zdjęciu przed wejściem do pojazdu. Uber przypomina też, że jego kierowcy jeżdżą zawsze w pojedynkę, jeżdżenie parami jest sprzeczne z zasadami bezpieczeństwa firmy.

(gd)

Categories: Chicago
Tags: Chicago, Rabunek, Uber

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*