Pytanie o karalność usuwane z podań o pracę

Pytanie o karalność usuwane z podań o pracę

Stanowy kongresmen La Shawn Ford zaapelował do wszystkich pracodawców, aby z podań o pracę usunęli pytanie o karalność aplikanta.

Z aplikacji o pracę zniknie pytanie o karalność? fot. PAP/EPAfot. Justine Lane/PAP/EPA

Z aplikacji o pracę zniknie pytanie o karalność? fot. PAP/EPAfot. Justine Lane/PAP/EPA

Ford, demokrata z Chicago, jest współautorem nowej regulacji, zabraniającej w  agencji stanowych zadawania tego pytania.

„Usuwając to pytanie coraz więcej firm pokazuje, że jest to działanie właściwe i korzystne dla biznesu – powiedział Ford. – A karalność można sprawdzić później, w procesie rozpatrywania podania o pracę”.

Korporacja Target, której zarząd znajduje się Minneapolis, poinformowała o zamiarze dostosowania się do regulacji w przyszłym roku. Dla przykładu Minnesota wprowadziła obowiązującą od 1 stycznia ustawę, zabraniającą wszystkim prywatnym pracodawcom pytania kandydatów do pracy o przeszłość kryminalną. Target planuje wprowadzenie takiej zmiany we wszystkich swoich sklepach na terenie kraju.

Kongresmen Ford zapowiada kontynuowanie pracy ustawodawczej, na rzecz tego, by zakaz pytania o karalność obejmował nie tylko agencje stanowe, ale stał się powszechną praktyką w stanie Illinois.

(kc)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*