Przypomnienie o odnowieniu rejestracji przyjdzie jednak pocztą

fot.StockSnap/pixabay.com

fot.StockSnap/pixabay.com

Biuro Sekretarza Stanu wraca do praktyki wysyłania pocztą przypomnień o odnowieniu rejestracji pojazdów. Praktykę wysyłania dokumentu wstrzymano w zeszłym roku z powodu impasu budżetowego.

Sekretarz stanu Jessie White ogłosił 1 sierpnia, że jego biuro ponownie będzie wysyłać zawiadomienia o konieczności corocznej rejestracji pojazdu i wykupieniu niezbędnej winiety na tablicę rejestracyjną. Wysyłanie zawiadomień zostało wstrzymane w ubiegłym roku z powodu panującego impasu budżetowego i wynikającej z niego konieczności ograniczenia kosztów działania biura. Urząd podległy Jessie White’owi oszczędzał dzięki temu 450 tys. dol. miesięcznie.

Tymczasowy budżet, przyjęty niedawno przez stanową legislaturę, pozwoli znowu wysyłać zawiadomienia do właścicieli pojazdów w Illinois. Jessie White zwrócił się do ustawodawców, aby zezwolili na umieszczenie na powiadomieniach reklam, co umożliwi dofinansowanie. Sekretarz stanu apeluje do zmotoryzowanych mieszkańców Illinois, aby na stronie internetowej biura aplikowali o otrzymywanie powiadomień elektronicznych. To rozwiązanie pozwoli wyeliminować koszty papierowej przesyłki i oszczędzi pieniądze podatników.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*