Przeżył raka, pozywa centrum sterylizacyjne

Przeżył raka, pozywa centrum sterylizacyjne

Mieszkaniec podchicagowskiego Willowbrook, który przeszedł chorobę nowotworową, złożył pozew przeciwko firmie Sterigenics, zajmującej się sterylizacją sprzętu medycznego. Twierdzi, że do zachorowania przyczyniła się emisja tlenku etylenu – substancji używanej do sterylizacji.

26-letni Ryan Feeney zachorował na raka – chłoniaka nieziarniczego w ostatniej klasie szkoły średniej, w 2010 roku. Po długotrwałym leczeniu nowotwór cofnął się, ale rekonwalescent do dziś odczuwa skutki choroby – fizyczne, emocjonalne i finansowe.

Feeney i jego prawnicy twierdzą, że do rozwoju choroby nowotworowej przyczyniła się firma Sterigenics, w okolicy której mężczyzna mieszkał, uczęszczał do szkoły, a następnie pracował. W pozwie sądowym, który Ryan Feeney złożył przeciwko centrum sterylizacyjnemu, znajduje się zarzut, że raka wywołała substancja emitowana przez Sterigenics – tlenek etylenu, organiczny związek chemiczny stosowany do gazowej sterylizacji sprzętu medycznego.

Eksperci twierdzą, że emisja tlenku etylenu nie jest zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców, ale faktem jest, że wskaźnik zachorowań na nowotwory w Willowbrook jest najwyższy w Illinois i 19. w USA, pod względem średniej liczby chorych. Burmistrz Willlowbrook, Frank Trilla zapowiedział, że zwróci się do stanowego departamentu zdrowia o przeprowadzenie kompleksowych badań dotyczących ryzyka zachorowania na nowotwory w Willowbrook.
(gd)

fot.pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*