Przestępczość o 6 proc. w dół

fot.Tannen Maury/EPA

fot.Tannen Maury/EPA

Według najnowszego raportu chicagowskiej policji, przestępczość w Chicago zmalała o 6 proc. w stosunku do statystyk z pierwszego kwartału 2014 roku. Niestety liczba morderstw utrzymuje się na stałym poziomie.

W pierwszych czterech miesiącach 2015 r. przestępczość w Wietrznym Mieście zmalała o  6 proc. w stosunku do  roku ubiegłego. Adekwatnie do spadku przestępczości zmalała liczba aresztowań, tych było o 5 proc. mniej niż w pierwszym kwartale 2014 roku. Policja skonfiskowała ponad 2200 sztuk nielegalnej broni – to o 17 proc. więcej niż rok temu oraz aresztowała o 20 proc. więcej jej posiadaczy.

Na stałym poziomie utrzymuje się liczba morderstw – w kwietniu zanotowano zaledwie jedno morderstwo mniej niż w kwietniu zeszłego roku, choć mniej jest poszkodowanych w ulicznych strzelaninach – o 36 osób.

Według Departamentu Policji Chicago, spadek policyjnych statystyk wynika z polepszających się relacji i kontaktów przedstawicieli departamentu z lokalnymi społecznościami i zwiększona wrażliwość policji na potrzeby tych społeczności. Nie bez znaczenia jest zwiększenie liczebności funkcjonariuszy, tylko w zeszłym tygodniu policję zasiliło 100 adeptów akademii policyjnej, a w ciągu ostatnich 4 lat w Chicago przybyło 1250 nowo wyszkolonych policjantów.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*