Przemoc w domach starców najwyższa w Illinois

fot.Pexels

Krajowy audyt przeprowadzony w domach starców i ośrodkach dla osób niepełnosprawnych przyniósł alarmujące rezultaty. Illinois jest stanem, w którym w domach starców i ośrodkach pomocy medycznej najczęściej dochodzi do aktów przemocy, której ofiarami padają pacjenci.

Ponad jedna czwarta przypadków przemocy wobec pacjentów domów starców, ośrodków dla osób niepełnosprawnych i opieki medycznej, nie jest w Illinois zgłaszana na policję. Audyt dotyczący przemocy w tego typu ośrodkach przeprowadzony został dotychczas w 33 stanach, ale ma objąć całe Stany Zjednoczone.

Badacze ustalili, że w latach 2015-16 w Stanach Zjednoczonych ofiarami przemocy fizycznej i seksualnej w ośrodkach dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych padły 134 osoby. Najwięcej przypadków przemocy – 17 – zanotowano w Illinois. Kolejne stany na tej niechlubnej liście to Michigan (13 przypadków), Teksas (9) i Kalifornia (8).

Audyt przeprowadzono na podstawie dokumentów szpitalnych. Autorzy badania przypominają, że pracownicy instytucji pomocowych mają obowiązek zgłaszania na policję wszelkich przypadków przemocy wobec pacjentów i rezydentów w przeciągu dwóch godzin od zdarzenia.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*