Przedstawiciele duchowieństwa chcą zmian w policji

fot.Wikipedia

fot.Wikipedia

Ponad stu przedstawicieli chicagowskiego duchowieństwa zebrało się 19 lipca przed siedzibą departamentu policji przy Michigan Avenue aby domagać się niezbędnych, ich zdaniem, reform mających poprawić bezpieczeństwo na chicagowskich ulicach.

Przedstawiciele duchowieństwa przygotowali listę proponowanych reform chicagowskiego departamentu policji mających poprawić stosunki pomiędzy policją i społecznością dzielnic, w których codziennie dochodzi do aktów przemocy. Protestujący przeciwko ulicznej przemocy duchowni domagali się spotkania z szefem chicagowskiej policji Eddie Johnsonem.

Akcja chicagowskiego duchowieństwa była odpowiedzią na eskalację przemocy i silne napięcia na linii policja – społeczność afroamerykańska. Przedstawiciele kleru w swoich wystąpieniach podkreślali, że przyczyną wzrostu społecznych napięć jest brutalność policji i powtarzające się przypadki policyjnych morderstw. Duchowni domagali się wprowadzenia i przestrzegania przez policję zasad określonych przez burmistrza Rahma Emanuela w dokumencie Task Force on Police Accountability, wyznaczającym zakres niezbędnych zmian i reform w tym mundurowym resorcie.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*