Przed nami kolejna podwyżka opłat za elektryczność

Przed nami kolejna podwyżka opłat za elektryczność

Odbiorcy energii  elektrycznej znów będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni, by firmie Exelon pomóc pokryć rosnące koszty utrzymania elektrowni jądrowych. Podwyżki opłat za elektryczność przewiduje projekt ustawy wniesiony w ubiegłym tygodniu w stanowej legislaturze.

Exelon, firma macierzysta ComEd, forsuje  ustawę, która ma wspomóc trzy z sześciu nierentownych elektrowni atomowych − Byron, Clinton i Quad Cities.

Projekt ustawy przewiduje przeciętną podwyżkę opłat za energię elektryczną o 2 dol. na rachunku w skali miesięcznej. Z wyższymi opłatami za prąd muszą się liczyć klienci Commonwealth Edison i Ameren.

Raport sporządzony na zlecenie władz stanowych wykazuje, że przeciętny rachunek za prąd dostarczony w styczniu przez ComEd opiewa na 90 dol. miesięcznie.

Citizens Utility Board, organizacja broniąca praw konsumentów zarzuca, iż Exelon osiągający zyski rzędu wielu miliardów dolarów, znów zwraca się o pomoc do użytkowników w utrzymaniu elektrowni. Dyrektor CUB David Kolata ocenia, iż klienci ComEd i Ameron zapłacą za energię dodatkowo 300 mln dol. rocznie. (ak)

fot.Kate Ter Haar/Flickr

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*