Protesty przeciwko zamknięciu Targetów

Protesty przeciwko zamknięciu Targetów

Afroamerykanie z południowych rejonów Chicago protestowali w czarny piątek – 23 listopada – przeciwko planowanemu zamknięciu dwóch sklepów Target w dzielnicach Chatham i Morgan Park. Wśród demonstrantów byli też politycy.

Uczestnicy protestu apelowali w czarny piątek do przybywających na zakupy w obu Targetach, aby zbojkotowali placówki i przyłączyli się do demonstracji. Chcieli w ten sposób wywrzeć nacisk na zarząd sieci, by zmienił decyzję i nie zamykał sklepów w rejonie, gdzie brakuje placówek handlowych.

Prominentni czarni politycy biorący udział w proteście, kongresman Bobby Ruch i szefowa Rady Powiatu Cook, Toni Preckwinkle – kandydująca na burmistrza – oskarżyli o rasizm zarząd sieci Target. Jednak firma wydała oświadczenie, w którym kategorycznie zaprzeczyła rasistowskim motywom i oświadczyła, że przyczyną planowanej na luty likwidacji sklepów jest ich nierentowność.

Organizatorzy demonstracji stwierdzili, że sklepy Target w dzielnicach Chatham i Morgan Park to jedyne placówki handlowe na południe od 53. ulicy, w których Afroamerykanie mogą kupić świeżą żywność i artykuły niezbędne do funkcjonowania.

(ao)

fot.CJ Gunther/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. JJJ
  JJJ 24 listopada, 2018, 14:40

  Jedyne dwa sklepy w tych dzielnicach gdzie jeszcze mozna cos kupic a nie ukrasc.

  Reply this comment
 2. Normals
  Normals 25 listopada, 2018, 15:24

  Na pewno kradną na potęgę a teraz lament że sklepy zamykają bo są nierentowne a najlepszy jest argument który jest używany za każdym razem, że to zły biały rasista robi na złość biednym i grzecznym murzynom i zamyka im sklepy. Oczywiście zero samokrytyki i refleksji że wina może leżeć po stronie samych murzynow masowo kradnących i rabujących co się tylko da i że zwyciezaja argumenty czysto ekonomiczne…..

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*