Prokurator Madigan przeciw cenzurze w Internecie

Prokurator Madigan przeciw cenzurze w Internecie

Prokurator generalna Illinois Lisa Madigan przyłączyła się do organów ścigania z całego kraju w proteście przeciwko likwidacji neutralności Internetu przez Federalną Komisję ds. Komunikacji (Communication Commisssion, FCC). Spór z FCC, dotyczący internetowej cenzury, ma rozstrzygnąć sąd.

Lisa Madigan i kilkunastu prokuratorów generalnych z całego kraju zaskarżyło w sądzie decyzję FCC, która zapadła 14 grudnia; trzech republikańskich członków komisji głosowało za wprowadzeniem cenzury, a dwóch demokratycznych przeciwko.

Zdaniem Madigan i innych prokuratorów decyzja komisji jest niekorzystna dla użytkowników sieci, ponieważ pozwoli firmom dostarczającym Internet na spowalnianie lub blokowanie serwisu w przypadku wybranych treści oraz na podwyższanie cen usług internetowych.

Na kilka dni przed odwołaniem przez FCC dotychczasowych przepisów – wprowadzonych przez administrację prezydenta Baracka Obamy – Madigan apelowała do komisji, aby odroczyła głosowanie do chwili wyjaśnienia zarzutów dotyczących nielegalnego pochodzenia komentarzy, które wspierały zniesienie neutralności Internetu.

Jak się okazało głosy domagające się likwidacji przepisów pochodziły z fałszywych lub skradzionych kont i Madigan skierowała do FBI wniosek o wszczęcie w tej sprawie dochodzenia.

W lipcu tego roku Madigan wraz z innymi prokuratorami generalnymi z całego kraju skierowała po raz pierwszy do FCC wniosek, w którym uzasadniła swój sprzeciw wobec likwidacji otwartego i neutralnego Internetu.

(ao)

Categories: Chicago
Tags: internet

Comments

 1. diwron
  diwron 15 grudnia, 2017, 17:36

  Net neutrality, open society – demokraci i ich sługusy każde draństwo służące zniewoleniu ludzi potrafią ubrać w piękne i kuszące słowa. Teraz uważają, że zlikwidowanie net neutrality to wprowadzenie cenzury. Niewidzą jednak tego, że większość amerykańskich uczelni została opanowana przez komunę i wolność słowa tam nie istnieje. Jednak tym się nie przejmują, bo to jest zgodne z ich polityką i ułatwi zrobienie z ludzi niewolników.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 15 grudnia, 2017, 19:33

   Znowu BLAD, sukienkowy idioto.
   Ty i twoj kosciol idiotow nigdy ale to nigdy nie zrozumieja, co to znaczy placic PODATKI.
   Ty stary GRZYBIE, idz sie powies, najlepiej na KRZYZU.
   Dzieki.

   Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 16 grudnia, 2017, 08:57

  Ale z ciebie Diwron wciekły głupiec. W swojej wojnie przeciw komuchom opowiadasz się za cenzurą. Byli już tacy, co manipulowali informacjami i co z tego wynikło? II wojna światowa.

  Reply this comment
 3. Stefan
  Stefan 16 grudnia, 2017, 09:08

  TRump chce blokowac strony internetowe portali ktore mowia prawde o nim W korea polnocna i China nie mowiac juz o rosji jest podobnie

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*