Prokurator Foxx stanie przed sądem

Prokurator generalna powiatu Cook Kim Foxx otrzymała wezwanie do sądu. Foxx stanie przed sądem w celu wyjaśnienia swojej roli w sprawie dot. Jussiego Smolletta, po oddaleniu zarzutów przeciwko aktorowi oskarżonemu o sfingowanie napadu na samego siebie.

Cook County State’s Attorney Kim Foxx

Prokurator stanowa powiatu Cook Kim Foxx otrzymała wezwanie do stawienia się przed sądem. Wezwanie wystosowała emerytowana sędzia apelacyjna Sheila O’Brien, która na sądowe przesłuchanie wezwała również zastępcę Foxx oraz aktora Jussiego Smolletta.

Prokurator Foxx znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak bez podania uzasadnienia jej biuro oddaliło zarzuty przeciwko aktorowi Jussiemu Smollettowi, oskarżonemu o składanie fałszywych zeznań i sfingowaniu napadu na samego siebie. Foxx oświadczyła wówczas, że jej decyzja była w pełni uzasadniona i nie ma nic przeciwko niezależnemu dochodzeniu w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Jussie Smollett, aktor grający w serialu „Imperium”, miał paść ofiarą napadu na tle rasistowskim i homofobicznym. Śledztwo wykazało, że mężczyzna prawdopodobnie ukartował napad, by w ten sposób zwrócić na siebie uwagę mediów i opinii publicznej. Został oskarżony o składanie fałszywych zeznań i upozorowanie przestępstwa, ale zarzuty przeciwko niemu oddaliło biuro prokurator Foxx.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*