Projektant mostu, który zawalił się w Miami, buduje most w East Chicago

Projektant mostu, który zawalił się w Miami, buduje most w East Chicago

Jedna z firm odpowiedzialnych za budowę wiaduktu, który zawalił się na Florydzie zabijając co najmniej sześć osób, buduje także most w East Chicago w stanie Indiana.

Nowy most na Cline Avenue w miejscowości East Chicago w Indianie rozciągał się będzie ponad milę i wznosił ponad kanałem i portem (Indiana Harbor and Ship Canal) na wysokość dziesięciu pięter. Jego budowniczym jest firma FIGG Bridge Group, ta sama która zaprojektowała most dla pieszych, który zawalił się 15 marca w Miami na Florydzie.

Otwarcie mostu w Indianie zaplanowane jest na przyszły rok. Ma on zastąpić stary most, który został zamknięty i przeznaczony do rozbiórki.

Wiadukt dla pieszych, który zawalił się w Miami, zabił co najmniej sześć osób, miażdżąc kilka samochodów. Przęsło mostu zawaliło się pięć dni po jego instalacji; konstrukcja nie była jeszcze ukończona.

W odpowiedzi na tragedię FIGG Bridge Group oświadczyła, że to pierwszy tego typu wypadek w 40-letniej historii firmy. Jednak przedsiębiorstwo ma już na koncie wadliwe projekty, m.in. mosty w Delaware i Wirginii.

(jm)

Na zdjęciu: zawalony most w Miami
fot.CRISTOBAL HERRERA/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*