Projekt: autostrada Kennedy szersza przy Cumberland

Projekt: autostrada Kennedy szersza przy Cumberland

Stanowy Departament ds. Transportu i Komunikacji (IDOT) rozważa projekt poszerzenia autostrady Kennedy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cumberland do skrzyżowania z ulicą Harlem.  Mieszkańcy tego rejonu będą mogli w głosowaniu wyrazić swoją opinię na temat projektu. 

fot.Google Maps

fot.Google Maps

Plan został przedstawiony mieszkańcom w ubiegłym tygodniu podczas specjalnie zwołanych przesłuchań publicznych − informuje telewizja WLS.

Przewiduje się m.in. zbudowanie po jednym dodatkowym pasie ruchu w obydwu kierunkach bez konieczności wysiedlania okolicznych mieszkańców .

W ramach projektu miałby też powstać wiadukt, bariery dźwiękochłonne oraz betonowe bariery oddzielające  pasy ruchu w przeciwnych kierunkach.

Władze stanowe wyrażają przekonanie, że inwestycja pomogłaby rozwiązać problem korków na odcinku między ulicami Cumberland i Harlem oraz przyczyniłaby się do spadku liczby wypadków.

Niemal codziennie dochodzi tam do kolizji, gdy samochody jadące w kierunku południowym muszą przejechać przez kilka pasów, by dostać się do rampy zjazdowej na ulicę Cumberland.

Reakcje mieszkańców na propozycję są mieszane. Wiele osób jest przeciwnych projektowi przesunięcia autostrady w kierunku terenów zabudowanych, mimo oddzielenia jej barierą dźwiękową.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*