Programowanie dla nastolatek w Chicago. Ruszyły zapisy

Programowanie dla nastolatek w Chicago. Ruszyły zapisy

Modelka Karlie Kloss rozszerza wakacyjny program kodowania na Chicago, a także inne miasta. Kurs przeznaczony jest dla nastolatek w wieku 13–18 lat.

Udział w kursie pod nazwą Kode with Klossy jest bezpłatny. W Chicago obóz odbędzie się w terminie od 24 lipca do 4 sierpnia – do rozdania jest 20 miejsc. Aby aplikować, należy do 28 kwietnia wysłać nagranie wideo i napisać pracę o tym, dlaczego jest się zainteresowanym programowaniem. Można to zrobić od poniedziałku na stronie http://www.kodewithklossy.com/

24-letnia Kloss, urodzona w Chicago i wychowana w St. Louis, organizuje kursy programowania od 2015 roku. Chce w ten sposób szerzyć wśród dziewcząt naukę informatyki. W te wakacje około 300 uczniów w 15 lokalizacjach w całym kraju będzie poznawać tajniki inżynierii oprogramowania w obszarze front- i back-end oraz uczyć się podstaw frameworka Ruby on Rails do tworzenia aplikacji webowych.

W ubiegłym roku Karlie odwiedziła uczestników swoich trzech obozów, ale jeszcze nie wiadomo, czy uda jej się złożyć wizyty również w te wakacje.

(as)

fot. Maciej Chmiel/PAP/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*