Próby uprowadzenia w Des Plaines?

Próby uprowadzenia w Des Plaines?

Policja w Des Plaines apeluje o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny, który proponuje dzieciom czekającym na autobus szkolny podwiezienie.

Do dwóch incydentów doszło 15 listopada na przystanku przy Church Street i Bay Colony Drive na terenie podmiejskiego Des Plaines – poinformowało biuro szeryfa powiatu Cook. Mężczyzna podjechał czarnym rowerem do czekającego na przystanku 13-latka i powiedział, że może go podwieźć do domu, jeśli autobus się nie pojawi. Z tą samą propozycją zwrócił się do dziewczynki, dodatkowo zapraszając ją na kawę.

Dzieci zignorowały propozycję mężczyzny i odjechały szkolnym autobusem. Według policji, mężczyzna udał się później na inny przystanek, gdzie zaczepiał kolejne dzieci.

Policja ujawniła nagranie z kamer monitoringu, na którym widać blondyna z krótkimi włosami, w wieku 20-30 lat, o wzroście około 1,79-1,82 cm. We wspomnianych incydentach uwodziciel miał na sobie czarny płaszcz, czarne dżinsy, a na głowie kaptur lub czapkę.

Osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny proszone są o kontakt z biurem szeryfa pod numerem tel. (708) 865-4896 lub (847) 635-1188.

(jm)

fot. PAP/EPA (SHAWN THEW)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*