Próbował zabić matkę, żeby mieć na czesne

Michael J. Bernhard  fot.Will County Sheriff's Office

Michael J. Bernhard fot.Will County Sheriff’s Office

W poniedziałek, 4 stycznia Michael J. Bernhard próbował zasztyletować własną matkę, a pieniędzmi uzyskanymi z ubezpieczenia na życie zamierzał opłacić swoje studia.

W poniedziałek, 4 stycznia, o godz. 10.30, 22-letni Michael J. Bernhard miał rozpocząć kolejny semestr studiów. Na stację kolejki, którą zawsze jeździł na uczelnię, miała go odwieźć matka. Nim ruszyli z podjazdu, mężczyzna poprosił ją, aby zaczekała w samochodzie, a sam wrócił do domu. Po chwili wrócił z rzeźnickim nożem i zaatakował zaskoczoną kobietę. Ofiara zdołała gwałtownie wycofać samochód na ulicę, zwracając w ten sposób uwagę sąsiadów.

Pomoc wezwał mieszkający w sąsiednim budynku krewny. Policja przybyła w okolicę 23000 South Cherry Hill Road w Manhattan Township i aresztowała agresora. Zaatakowana nożem kobieta została przewieziona do Silver Cross Hospital w miejscowości New Lenox, gdzie opatrzono jej rany cięte rąk i szyi. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Aresztowany Michael J. Bernhard przyznał, że zamierzał zabić matkę, a następnie użyć pieniędzy uzyskanych z jej ubezpieczenia na życie i w ten sposób opłacić uniwersyteckie czesne. Mężczyzna odpowie za usiłowanie morderstwa.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*