Próba uprowadzenia dziecka w Oak Park

fot.laterjay/pixabay.com

fot.laterjay/pixabay.com

Policja w Oak Park poszukuje mężczyzny, który według zeznań świadków 25 kwietnia próbował uprowadzić dziecko bawiące się w parku w południowej dzielnicy podchicagowskiego miasteczka.

Z policyjnego komunikatu wynika, że funkcjonariusze przybyli ok. godz. 10.30 do Fox Park przy 624 S. Oak Park Avenue. Wcześniej otrzymali zawiadomienie o podejrzanie zachowującym się osobniku.

Świadkowie zeznali, żęe po parku spacerował mężczyzna, który mówił do siebie w obcym języku. Mężczyzna wołał do bawiących się dzieci po angielsku, lecz z obcym akcentem. Dwoje dzieci odpowiedziało na zawołania. Podeszły do mężczyzny i przez siatkę ogrodzenia przybijały „piątkę”. Następnie podejrzany schwycił jedno z dzieci, przerzucił je przez ogrodzenie i zamierzał z nim odejść.

Dopiero zdecydowana interwencja opiekunki dziecka skłoniła mężczyznę do oddania dziecka. Nie niepokojony przez nikogo osobnik oddalił się od placu zabaw.

Żadne z dzieci nie doznało obrażeń. Dochodzenie trwa.

Świadkowie opisują podejrzanego jako ciemnoskórego mężczyznę w wieku 25-35 lat, wzrostu 5’10 stóp, o krępej budowie ciała. Mężczyzna miał wąsy i gęste bokobrody. Wszelkie informacje o poszukiwanym można zgłaszać na posterunek policji w Oak Park, tel. (708) 386-3800. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*