Prezydent z rodziną spędzi świąteczny weekend w Chicago

fot.AP/ Barack Obama z żoną Michelle i córkami Malią i Sashą

Prezydent Barack Obama spędzi z rodziną świąteczny weekend w Chicago – poinformował w poniedziałek Biały Dom.  Prezydencka rodzina przybędzie do Wietrznego Miasta w najbliższy czwartek i pozostanie tu do poniedziałku.

Obama weźmie m.in. udział w uroczystościach z okazji Memorial Day na cmentarzu narodowym im. Abrahama  Lincolna  w Elwood, położonym 50 mil na południe od Chicago.

Przed rokiem prezydent  uczestniczył w obchodach upamiętniających poległych żołnierzy na wojskowym cmentarzu w Wirginii (Arlington National Cemetery). W tym roku Biały Dom reprezentować będzie tam wiceprezydent Joe Biden.

Barack Obama po wyborze na urząd prezydenta gościł w Chicago trzy razy. Po raz pierwszy w lutym 2009 roku, wówczas spędził tu trzy dni oraz w czerwcu i lipcu; poby ten trwał zaledwie przez kilka godzin.

Obama, po swojej wygranej, zapewniał, że Chicago będzie w dalszym ciągu jego azylem, podobnie jak dla poprzedniego prezydenta  Georga W. Busha – Maine. Jednak po objęciu najwyższego stanowiska w państwie okazało się, że obowiązki uniemożliwiają mu tak częste wizyty w mieście, w którym mieszkał przez ostatnie lata.

Zmiany jakie nastąpiły po wyborach w 2008 roku odczuła zresztą cała rodzina. Michelle Obama przyznała, że napięty rozkład zajęć córek utrudnia wypady do Wietrznego Miasta. Pierwsza Dama dodała,  że zdaje sobie sprawę z faktu, iż każdy  jej pobyt w Chicago wiąże się z zaostrzeniem środków bezpieczeństwa, co wpływa także na utrudnienie życia mieszkańców.  Jako przykład przytoczyła swój pobyt w  podczas walentynek w 2009 roku, kiedy to ulica Lake Shore Drive i jej okolice zostały zamknięte dla ruchu.

BK (CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*