Prezydent Obama w środę odwiedzi Chicago

Prezydent Obama w środę odwiedzi Chicago

W środę prezydent Barack Obama złoży krótką wizytę w Chicago, by wziąć udział z zbiórce funduszy organizowanej przez Krajowy Komitet Demokratyczny.

Prezydent Barack Obama odwiedzi  w środę Chicago fot.Jim Lo Scalzo/PAP/EPA

Prezydent Barack Obama odwiedzi w środę Chicago fot.Jim Lo Scalzo/PAP/EPA

Z komunikatu Białego Domu wynika, że w środę rano Obama odwiedzi Ann Arbor w Michigan, gdzie będzie promował podwyżkę najniższej płacy federalnej.

Z kolei dziennik “Chicago Sun-Times” ujawnia, że prezydent weźmie udział w obiedzie połączonym ze zbieraniem funduszy na cele wyborcze. Obiad wyda w rezydencji w Lincoln Park dwoje głównych ofiarodawców Obamy − Grace Taso-Wu i Craig Freedman.

Ceny obiadu z Obamą nie ujawniono. − Będzie to wspaniała okazja zrobienia sobie zdjęcia z prezydentem i porozmawiania z nim w miłej atmosferze − powiedział jeden z zaproszonych gości, zastrzegający sobie anonimowość.

Choć wciąż nie wiadomo, czy rodzina Obamów wróci do Chicago po zakończeniu prezydenckiej kadencji, to jednak w swych podróżach przywódca USA niemal nigdy nie omija Wietrznego Miasta.

O możliwość postawienia biblioteki prezydenta Obamy stara się kilka lokalizacji. W Chicago zainteresowanie goszczeniem tej instytucji wyraziły University of Chicago, Chicago State University i dzielnica Bronzeville. Z podobną inicjatywą wyszły również Hawaje oraz stan Nowy Jork, gdzie Obama zdobył wyższe wykształcenie. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*